1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

نکات طراحی سایت کسب و کار-5
درس شماره :  41

حروف مایل

از حروف مایل (ایتالیک) یا درشت (bold ) در صورت امکان کمتر استفاده کنید. از متن های درشت فقط برای عناوین یا نشان دادن اهمیت یک موضوع استفاده کنید. خواندن حروف مایل نیز برای بعضی از افراد دشوار است.

 درس شماره :  42

سادگی حرفه ای

سایت خود را از لحاظ طراحی خیلی پیچیده نکنید. سادگی باعث میشود هم شما سریعتر نتیجه بگیرید و هم مشتریان شما راحت تر به مقصود برسند. سادگی یک سایت حرفه ای بیشتر از یک سایت غیر حرفه ای است!

درس شماره :  43

استفاده از CSS

در هنگام طراحی سایت از (CSS(Cascading Style Sheets حتماً استفاده کنید. این کار باعث حذف قسمتهای تکراری و غیر لازم مانند تکرار مشخصات فونتها می شود. چنین Tag هایی حدود 5 تا 7 درصد از متن هر صفحه را در بر می گیرند. تصور کنید اگر سایت شما دارای 100 صفحه باشد چه میزان از پهنای باند بصورت غیر ضروری مصرف می شود!

درس شماره :  44

یک نكته در طراحی سایت

به جای اینکه کل صفحه را در یک Table بزرگ سرتاسری قرار دهید بخش های هر صفحه از سایت خود را در جدول های ( Table ) جداگانه ای بگذارید. این کار باعث می شود تا هر قسمت پس از بارگذاری قابل مشاهده باشد و نیازی نیست که کاربر برای بارگذاری کل صفحه منتظر باشد. معمولاً از این قسمت در طراحی سایت چشم پوشی می شود.

درس شماره :  45

صفحه جدید

هنگامی که به یک سایت دیگر لینک می دهید آن را در یک صفحه جدید باز کنید. فراموش نکنید که دیده شدن صفحات سایت شما از هر سایتی مهمتر است!

درس شماره :  46

فاصله بین تصاویر

همواره بین تصاویری که به کاربر نشان می دهید اندکی فاصله قرار دهید. این کار را می توانید با استفاده از مقدار دهی به خصیصه های VSPACE و HSPACE مربوط به تصاویر انجام دهید

درس شماره :  47

شرح لینک

برای لینک های سایت خود یک شرح مختصر بنویسید. این شرح در هنگام حرکت نشانگر ماوس بر روی لینک شما نمایش داده می شود. برای این کار از خصیصه Title مربوط به لینکها استفاده کنید. .

درس شماره :  48

متون متحرك

یکی از کارهای غیر حرفه ای که باید از آن در طراحی سایت اجتناب کنید استفاده از متون متحرک افقی و عمودی است. تجربه نشان داده که این عمل بیننده را آزار داده و باعث بر هم زدن آرامش وی در هنگام مطالعه متون سایت می شود. حتی استفاده زیاد از این روش باعث می شود کاربر عصبی شده و سایت را به سرعت ترک نماید! پس برای جلب توجه کاربر راه بهتری را انتخاب نمایید.

درس شماره :  49

یک شرط استفاده از فلش در صفحه اصلی

اگر در صفحه اول سایت خود از فلش ( Flash ) استفاده می کنید این انتخاب را به کاربر بدهید که بتواند بدون انتظار برای بارگذاری فایل فلش و اجرای انیمیشن وارد سایت شود. پس لینک " skip intro " را همواره در خارج از انیمیشن فلش قرار دهید.

درس شماره :  50

بارگذاری مجدد

هنگامی که یک صفحه توسط یک بازدید کننده مشاهده می شود، مرورگر او محتوای آن صفحه را برای اجرای سریعتر در دفعه بعدی در خود ذخیره ( cache ) می کند. این عمل باعث می شود که در مراجعه بعدی به این صفحه اطلاعات ذخیره شده به سرعت نمایش داده شوند. اما اگر محتویات صفحه در سایت شما تغییر کرده باشد، تا هنگامی که کاربر بصورت دستی درخواست بارگذاری مجدد را به مرورگر خود صادر نکند، همان اطلاعات قبلی برای وی نمایش داده می شود و کاربر از اطلاعات جدید صفحه مورد نظر بی اطلاع خواهد ماند. برای جلوگیری از این مشکل باید کد زیر را بین Tag های و قرار دهید :

البته فراموش نکنید از این دستور فقط برای صفحاتی که به سرعت به روز میشوند (مانند صفحه اخبار یا صفحه اصلی) استفاده کنید.


این بخش از نکات کسب و کار که مربوط بود به "طراحی سایت کسب و کار" با 5 قسمت به اتمام رسید . از پست های بعد بخش دوم از سری مطالب نکات کسب و کار را شروع می کنیم.