1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

نکات طراحی سایت کسب و کار -4
درس شماره :  31

استفاده از فریم

در طراحی سایت استفاده از فریم را فراموش کنید. یکی از چیزهایی که اکثر کاربران اینترنت را ناراحت می کند همین فریم ها است. هرچند ممکن است استفاده از فریم کار طراحی را بسیار ساده کند ولی یک نمای غیر حرفه ای به کار شما می دهد.

هیچ کس علاقه ای به میله های متحرک ( Scroll Bars ) که بصورت افقی و عمودی در وسط صفحه قرار میگیرند، ندارد! درباره سایر اشکالات استفاده از فریم در بخش موتورهای جستجو باز هم صحبت خواهیم کرد.

 

درس شماره :  32

شمارنده های گرافیكی

از شمارنده های گرافیکی در طراحی سایت تجاری خود استفاده نکنید. به عنوان مثال: "تعداد بازدید تا کنون  = 00001417" بعضی اوقات بهتر است آمارهای سایت را برای خود نگه دارید و آنها را خودتان تحلیل کنید.

درس شماره :  33

بفرمایید تو!

از عبارت "برای ورود اینجا را کلیک کنید" یا مانند آن در صفحه اصلی استفاده نکنید. این کار فقط وقت کاربر را هدر می دهد.

درس شماره :  34

در دست طراحی

از صفحاتی با عنوان "در دست طراحی" یا " Under Construction " در سایت خود به هیچ وجه استفاده ننمایید. اگر بخش مورد نظر را هنوز کامل نکرده اید آن را در دسترس قرار ندهید.

درس شماره :  35

لوگوی سایت

در طراحی صفحات، لوگوی سایت خود را در بالای تمامی صفحات سایت قرار دهید. با این کار Brand خود را بهتر به دیگران می شناسید.

درس شماره :  36

جای لینک به اطلاعات مهم

قسمت بالای صفحات سایت خود را برای لینک دادن به مهمترین محتویات و اطلاعات خود نگه دارید. فراموش نکنید جای محتوای مهم همیشه در بالاست!

درس شماره :  37

زیر خط

از زیرخط ( underline ) فقط برای لینک ها استفاده نمایید. مردم متون دارای زیرخط را برای لینکها می شناسند و هنگامی که از زیرخط برای متن های غیر لینکی استفاده می کنید بازدیدکنندگان آن را با لینک اشتباه گرفته و سعی می کنند بر روی آن کلیک نمایند. اما موفق نمی شوند و این کار آنها را آشفته و ناراحت می سازد.

درس شماره :  38

نوع فایل

وقتی به یک فایل غیر HTML مانند Excel ، Word ، PDF یا غیره لینک می دهید بهتر است نوع فایل آن را مشخص کنید. پیشنهاد میدهیم یک آیکون کوچک از آن نرم افزار را در کنار لینک قرار دهید.

درس شماره :  39

سایت زیبا یا تجاری؟

ساختن سایت های تجاری به سادگی ساختن سایت های زیبا نیست! زیبایی یک سایت به ندرت باعث افزایش فروش می گردد.

درس شماره :  40

مشخصه alt

از خصیصه alt برای تمامی تصاویر سایت استفاده نمایید. بعضی از مردم عادت دارند گزینه نمایش تصاویر را در تنظیمات مرورگر خود غیر فعال کنند. در این صورت متنی که در خصیصه alt هر تصویر مشخص کرده اید بجای آن تصویر نمایش داده می شود.

 

Mahak 130x400 2