1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.00

تبدیل ایده به بازی
بازی های سرگرم کننده
بسیاری از بازی هایی که ساعت ها وقت کاربران را به خود اختصاص می دهد، بازی های ساده ای است که ایده منحصر به فردی را با خود همراه کرده اند. گاهی کاربران با مشاهده این بازی ها، ایده های بسیار جذابی به ذهنشان خطور می کند که شاید با تبدیل آنها به بازی، عنوان جدیدی به فهرست بازی های سرگرم کننده در میان کاربران سراسر دنیا اضافه شود.

تا به حال چنین ایده هایی به ذهن شما خطور کرده است؟ دوست دارید بدون دردسر و بی نیاز از دانش برنامه نویسی بازی های ساده ای را بسازید که فکر می کنید جذابیت بسیار زیادی خواهند داشت و در سطح جهانی مطرح می شوند؟ 

آسان، سریع و جذاب

نرم افزار قدرتمند Construct2 به شما این امکان را می دهد به راحتی و در مدتی بسیار کوتاه، ایده های خلاقانه و جذاب خود را به بازی های قابل اجرا در پلتفرم های مختلف تبدیل کنید.

این نرم افزار یک موتور ساخت بازی HTML5 است که شما را قادر می سازد بازی های دو بعدی را در مدت زمانی کوتاه و بدون دانش برنامه نویسی طراحی کنید. برخی امکانات این نرم افزار منحصربه فرد عبارت است از :

ساخت بازی با کشیدن و رها کردن : برای ساخت بازی جدید با این برنامه کافی است موضوعات موردنظر را درون صفحه بکشید، خصوصیات رفتاری هر موضوع را مشخص کنید و در نهایت واکنش به هر رفتار در شرایط خاص را نیز معین کنید. به کمک این برنامه می توان پروژه ساخت بازی هایی را که نیازمند چند هفته یا چند ماه زمان هستند ، در کمتر از چند ساعت یا چند روز به پایان رساند.

سیستم رخداد قدرتمند : در بازی شما قرار است در چه شرایطی چه اتفاقی رخ دهد؟ کافی است این شرایط و رخدادها را از محیط گرافیکی انتخاب کرده و بدون یک خط کدنویسی شرایط و رخدادهای مرتبط با هر وضعیت را مشخص کنید.

رفتارهای انعطاف پذیر: رفتارها به نوعی همان رخدادها هستند که از پیش ساخته شده اند. شما می توانید مجموعه ای از اتفاق ها را در شرایط مشخص به یک رفتار تبدیل کنید تا در بخش های مختلف بازی خود آن رفتار را به سرعت به موضوعات موردنظر خود اختصاص دهید. به عنوان مثال شما می توانید با اختصاص یک رفتار به یک موضوع، آن را در میان موضوعات ثابت در صحنه به حرکت درآورید. سرعت، شتاب، میزان پرش و... نیز از خصوصیاتی است که در این شرایط می توانید برای رفتار مورد نظر انتخاب کنید.

پیش نمایش سریع : این قابلیت یکی از بهترین امکانات این نرم افزار است. شما می توانید در هر لحظه بدون نیاز به انتظار برای کامپایل شدن بازی، پیش نمایش آنچه را ساخته اید مشاهده کنید. همچنین می توانید به راحتی با کمک پیش نمایش توسط وای  فای، بازی خود را در انواع رایانه، تلفن همراه و تبلت های متصل به یک شبکه وایرلس به اجرا درآورید و دیگران را نیز در عیب یابی بازی یا ارائه ایده های جدید در تکمیل هر مرحله با خود همراه کنید.

افکت های جذاب : افکت دود، آب، ابر، حرکت ذرات، ریزش، تغییر رنگ و بسیاری از افکت های دیگر از جمله گزینه های در دسترس برای افزایش جذابیت در بازی ها به شمار می رود و می توانید توسط این برنامه به راحتی هریک از این افکت ها را استفاده کنید.

یک بار برای همیشه : به جرأت می توان مهم ترین قابلیت موجود در این برنامه را در همین بخش خلاصه کرد. شما یک بار بازی مورد نظرتان را توسط برنامه ایجاد می کنید و به راحتی آن را به هر پلتفری با هر سیستم عاملی انتقال می دهید. انتشار بازی روی سایت شخصی، به صورت افزونه در فروشگاه محصولات کروم، انتشار در فیسبوک، افزونه فایرفاکس و... برخی از روش های انتشار بازی به شمار می رود. همچنین شما می توانید بازی خود را به صورت فایل اجرایی در سیستم عامل ویندوز، مک و لینوکس نیز انتشار دهید یا حتی از آن یک اپلیکیشن ویندوزی (در فروشگاه محصولات ویندوز) ایجاد کنید. ویندوزفون، اندروید و آی او اس نیز از جمله سیستم های عامل همراهی است که بازی های شما به راحتی در آنها قابل اجرا خواهد بود.

اگر دوست دارید کمی بیشتر با این برنامه آشنا شوید و ایده های جذاب در ذهن خود را به بازی تبدیل کنید همین حالا به سایت سازنده نرم افزار Construct2 مراجعه کرده و نسخه رایگان را روی رایانه خود نصب کنید:

https://www.scirra.com