1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00
23 ایده خلاقانه جذب سرمایه استارتاپ ها
23 ایده خلاقانه جذب سرمایه برای استارتاپ ها - قسمت دوم

ایده‌ها و طرح‌های کسب‌وکار، منجر به جذب سرمایه نمی‌شوند. سرمایه‌گذاران به دنبال استارتاپ هایی هستند که تناسب بین محصول و بازار آن‌ها اثبات‌شده باشد و توانایی مؤسس آن‌ها در اداره و رشد کسب‌وکار مشهود باشد.
قسمت اول رادر اینجا بخوانید

6ـ از سرمایه افراد به‌عنوان یک سیاست کاری استفاده کنید
اگر ایده کسب‌وکار شما عالی است می‌توانید به دیگران بگویید به شما کمک مالی کنند و در عوض در استارتاپ شما استخدام شوند.
جوآن لانگ از شرکت About One اعضای تیمش را بر اساس توانایی‌شان برای سرمایه‌گذاری و شرایطشان ارزیابی کرد. اعضایی که سرمایه‌گذاری کرده و تعهد خود را نشان داده بودند به پست‌های بالاتر مدیریتی ترفیع پیدا کردند.

7ـ خدمات خود را با وسایل موردنیازتان مبادله‌کنید
مهارت‌ها و قابلیت‌هایی که دارید را با وسایلی که به آن‌ها نیاز دارید، مبادله‌کنید. برای مثال اگر احساس می‌کنید محصول یا خدمت شما برای افرادی که صاحب‌ملک هستند مناسب است، می‌توانید با آن‌ها مذاکره کرده تا درازای خدمات شما، مکانی را به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند تا از آن به‌عنوان دفتر کار استفاده کنید.
کارولین گودوین از شرکت Cake Communications می‌گوید: «سعی کنید شریکی را در حوزه‌ای خارج از صنعت خود بیابید که رقیب مستقیم شما نباشد. سپس پیشنهادی به آن‌ها بدهید که به نفعشان باشد، مثلاً فرصتی برای بازاریابی مشترک، یا امکان نوشتن وبلاگ، و ارجاع مشتری، درازای سرمایه‌گذاری، پشتیبانی، و دسترسی به منابعی که برای کسب‌وکارتان به آن‌ها نیاز دارید.»

8ـ تأمین سرمایه جمعی
از افراد و مشتریان بالقوه بخواهید سرمایه کسب‌وکارتان را تأمین کنند. در عوض این کار، امکان ثبت‌نام مشتریان با تخفیف را فراهم کنید، یا خدمات پشتیبانی منحصربه‌فردی را به آن‌ها ارایه دهید یا کالاهای اختصاصی را برای آن‌ها در نظر بگیرید.
پلتفرم‌هایی مانند Kickstarter ، Indiegogo ، یا Go Get Funding منابع بسیار خوبی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کمپین تأمین سرمایه جمعی خود راه‌اندازی کنید. در سال 2014 ، Kickstarter ، 22/252 پروژه داشت که درمجموع 529 میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کردند. Indiegogo نیز 1.000 درصد افزایش سرمایه را طی دو سال گذشته تجربه کرد.

9ـ از منابع محلی کمک بگیرید
برای تأمین سرمایه استارتاپ خود از ادارات توسعه اقتصادی ایالتی، بخشی و شهری کمک بگیرید. SBA مراکزی را برای توسعه کسب‌وکارهای کوچک در سرتاسر کشور تأسیس نموده است که کمک کرده بین کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ارتباط برقرار کنند. این مراکز علاقه‌مند هستند به کسب‌وکارها برای موفق شدن و بهبود اقتصادهای محلی و منطقه‌ای خود کمک کنند. این آژانس‌ها بسته به موقعیت مکانی و نوع کسب‌وکار شما منابع مالی ازجمله وام‌ها و کمک‌هزینه‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهند.

10ـ دریافت وام از همتایان
طی این فرایند، گروهی از افراد گرد هم می‌آیند تا به یکدیگر وام بدهند. این روش مدت‌هاست مورداستفاده قرار می‌گیرد. گروه‌های کسب‌وکارهای کوچک و گروه‌های قومی گوناگونی که از فعالیت‌های مشابهی پشتیبانی می‌کنند، نمونه‌هایی از این گروه‌ها هستند. در حوزه استارتاپ، به دنبال کارآفرین موفقی باشید که تمایل داشته باشد روی ایده‌های نوین مشابه سرمایه‌گذاری کند.

ادامه دارد...

منبع : http://ictstartups.ir