1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

15 پیش بینی بیل گیتس در سال 1999 که به طرز عجیبی به واقعیت نزدیک هستند
15 پیش بینی بیل گیتس در سال 1999 که به طرز عجیبی به واقعیت نزدیک هستند

بیل گیتس (Bill Gates) در کتابی که سال 1999 به چاپ رسید، پیشگویی‌هایی هوشمندانه و جالب‌توجه را در مورد آینده‌ی تکنولوژی مطرح کرد؛ در ادامه قسمت اول 8 پیش بینی بیل گیتس در این کتاب را مرور کرده و فاصله‌ی آن‌ها با واقعیت را بررسی می‌کنیم.

 

8- وبسایت‌های بحث و گفت‌وگوی ورزشی به صورت زنده

پیش بینی بیل گیتس:
همزمان با تماشای مسابقات ورزشی از تلویزیون، سرویس‌هایی برای اطلاع‌رسانی از وقایع ورزشی، به صورت زنده و به‌روز، وجود خواهند داشت و امکان رای‌گیری در مورد برنده‌ی مسابقات فراهم خواهد شد.
نزدیکی پیشگویی به واقعیت: شبکه‌های اجتماعی مختلفی مانند توییتر که گاهی اوقات پخش زنده‌ی مسابقات را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، این امکان را فراهم کرده‌اند. در وبسایت‌هایی مانند ESPN هم طرفداران تیم‌های مختلف می‌توانند نظرات خود را در مورد وقایع ورزشی مطرح کنند.

9- تبلیغات هوشمند

پیش بینی بیل گیتس:
در وسایل الکترونیکی، تبلیغات هوشمند وجود خواهد داشت و بر اساس الگوهای خرید کاربران، تبلیغاتی مرتبط و اختصاصی به نمایش در خواهد آمد.
نزدیکی پیشگویی به واقعیت: همانند آنچه که در فیس‌ بوک و گوگل وجود دارد، اکثر تبلیغات آنلاین بر اساس تاریخچه‌ی وبگردی کاربران، علایق شخصی و الگوهای خرید برای افراد مرتب می‌شوند.

10- لینک به وبسایت‌ها در برنامه‌های زنده‌ی تلویزیونی

پیش بینی بیل گیتس:
برنامه‌های تلویزیونی شامل لینک‌هایی به وبسایت‌های مرتبط خواهند بود و اطلاعات تکمیل‌کننده‌ای در این وبسایت‌ها، در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.
نزدیکی پیشگویی به واقعیت: این روزها تقریبا تمام تبلیغات افراد را به بازدید از وبسایت‌ها، دنبال کردن کسب و کار مربوطه در شبکه‌های اجتماعی و یا اسکن کدهای QR برای افزوده شدن به اسنپ چت کاربران، ترغیب می‌کنند.

11- بردهایی برای بحث و گفتگوی آنلاین

پیش‌ بینی بیل گیتس:
ساکنین شهرها و کشورها قادر خواهند بود که در بحث‌ها و گفتگوهای اینترنتی در مورد موضوعاتی چون سیاست، امور شهری و امنیت، شرکت کنند.
نزدیکی پیشگویی به واقعیت: اکثر وبسایت‌های خبری در بخش نظرات امکان بحث و تبادل‌نظر زنده را برای کاربران فراهم کرده‌اند. در تالارهای گفتگو در وبسایت‌های دیگر هم این امکان وجود دارد که افراد سوالات و نظرات خود را در مورد مباحث مختلف، مطرح کنند. فیس بوک و توییتر در انقلاب‌های لیبی، مصر، تونس و همچنین جنبش «جان سیاه‌پوستان مهم است» نقش مهمی داشتند.

12- وبسایت‌های علاقه محور

پیش بینی بیل گیتس:
اجتماعات آنلاین به جای تاثیر پذیری از مکان شما، تحت تاثیر علاقه‌های شما خواهند بود.
نزدیکی پیشگویی به واقعیت: وبسایت‌های خبری و اجتماعات آنلاین زیادی بر روی موضوعات مشخص تمرکز دارند و پوشش دهی عمیق‌تری را در مورد مباحث خاص، ارائه می‌دهند. یک مثال خوب وبسایت Reddit است که با داشتن شاخه بندی‌های مختلف و صرف‌نظر از ارتباطات و محل زندگی، تنها بر روی علاقه‌مندی‌های کاربران تمرکز دارد.

13- نرم افزارهای مدیریت پروژه

پیش بینی بیل گیتس:
مدیران پروژه‌هایی که به دنبال جمع کردن تیمی از افراد مجرد هستند، می‌توانند با قرار دادن برخی اطلاعات در مورد پروژه‌ای که بر روی آن کار می‌کنند، افراد با مهارت را پیدا کنند.
نزدیکی پیشگویی به واقعیت: نرم افزارهای حرفه‌ای بسیاری نحوه‌ی استخدام، تشکیل تیم‌های کاری و محول کردن وظایف به کارکنان را کاملا تغییر داده‌اند.

14- استخدام آنلاین

پیش بینی بیل گیتس:
به طور مشابه، افرادی که به دنبال شغل هستند با اعلام علایق، نیازها و مهارت‌هایشان به صورت آنلاین، می‌توانند فرصت‌های شغلی بسیاری را پیدا کنند.
نزدیکی پیشگویی به واقعیت: وبسایت‌هایی مانند LinkedIn به کاربران این امکان را می‌دهند که با آپلود کردن رزومه خود، شغل مورد نظرشان را پیدا کنند. استخدام‌کنندگان هم می‌توانند به راحتی با افراد دارای مهارت‌های مورد نظرشان در ارتباط باشند.
همچنین بخوانید:
مشاوره تحصیلی بیل گیتس ؛ ثروتمندترین مرد دنیا چه رشته‌هایی را برای تحصیل پیشنهاد می‌کند؟

15- نرم ‌افزارهای جوامع تجاری

پیش‌ بینی بیل گیتس:
امکان برگزاری مزایده برای شرکت‌های مختلف در مورد پروژه‌های ساخت‌وساز، تولید فیلم، برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی و موارد متعدد دیگری فراهم خواهد شد؛ این موضوع هم برای شرکت‌های بزرگی که به دنبال برون‌سپاری بخشی از کارشان هستند، مفید است و هم به کمپانی‌هایی که به دنبال مشتریان جدید هستند، کمک می‌کند.
نزدیکی پیشگویی به واقعیت: بسیاری از نرم افزارهای حرفه‌ای بر روی جنبه‌های اجتماعی تجارت تمرکز دارند و برای کاربران این امکان را فراهم می‌کنند که با در ارتباط بودن با کسب‌وکارهای دیگر، پروژه‌های خود را گسترش دهند. همچنین، رشد اقتصاد مبتنی بر کار آزاد (Gig Economy) و ظهور وبسایت‌هایی چون Upwork، امکان برون‌سپاری کارها به طراحان، نویسندگان و مهندسان آزادکار را از همیشه راحت‌تر کرده است.

منبع : Zoomit.ir