1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

سوالات متداول کاربران تلگرام-3

سوالات متداول کاربران تلگرام-3

سؤال : آیا شما درخواست های داده ای را پردازش می کنید ؟

چت های محرمانه (Secret chats) از رمزنگاری پایان به پایان استفاده می کند.به منظور محافظت از داده ای که توسط رمزنگاری پایان به پایان پوشانده شده نیست ، تلگرام از یک زیرساخت توزیع شده استفاده می کند.

اطلاعات گفتگوی (چت) ابری در مراکز داده ای چندگانه در سراسر جهان که توسط واحدهای قانونی مختلف – گسترده شده در سراسر حوزه های قضایی مختلف – کنترل می شوند ، ذخیره می شوند.
کلیدهای رمزگشایی مربوطه ، به بخش هایی تقسیم می شوند و هرگز در همان مکانی که داده و اطلاعات را محافظت می کنند ، نگهداری نمی شوند. در نتیجه ، برای مجبورکردن ما جهت ارائه ی هرگونه اطلاعات و داده ای ، چندین دستور دادگاهی از حوزه های قضایی متفاوت الزامی است.

به لطف این ساختار ، ما می توانیم این اطمینان را بدهیم که هیچ دولتی به تنهایی یا بلوک کشورهای هم پیمانی نمی تواند در حریم خصوصی و آزادی بیان افراد نفوذ کند. تلگرام تنها در صورتی که مسئله ای به اندازه کافی جهانی و بزرگ باشد ، می تواند مجبور به ارائه اطلاعات شود تا موشکافی چندین سیستم قانونی مختلف در نقاط مختلف جهان را بگذراند.

تا به امروز ، ما اطلاعات هیچ کاربری را برای اشخاص ثالث افشا نکرده ایم ؛ از جمله دولت ها.

 

مفاهیم پایه ای تلگرام
مفاهیم پایه ای تلگرام

سؤال : به چه کسی می توانم پیام بفرستم ؟

شما می توانید به افرادی که در مخاطبین گوشی شما هستند و تلگرام دارند ، پیام بفرستید.

همچنین شما می توانید یک نام کاربری عمومی برای حساب تلگرام خود انتخاب کنید. افراد دیگر قادر خواهند بود تا شما را بوسیله ی آن نام کاربری جستجو و پیدا کنند – و به شما حتی اگر شماره ی شما را نمی دانند ، به شما پیام ارسال کنند. شما می توانید درباره نام های کاربری در اینجا بیشتر یاد بگیرید.

 

سؤال : چگونه من می توانم بفهمم در مخاطبینم ، چه کسی تلگرام دارد ؟

آن دسته از مخاطبین شما که تلگرام دارند ، در بالای مخاطبانتان نشان داده می شوند. همچنین آنها عکس دارند.

 

سؤال : چگونه دوستانم را دعوت کنم ؟

آی او اس (iOS) : دعوت نامه های ساده ، پیامک های متنی ساده هستند و هزینه شان همانند پیامک خروجی استاندارد توسط حامل پیام شما (مگر پیام ارسال شده با iMessage) می باشد. طبیعتاً شما گزینه های دیگری هم برای آوردن دوستانتان به تلگرام دارید. می توانید به آنها یک لینک دانلود توسط هر سرویس پیام رسانی دیگری ارسال کنید : ایمیل ، فیس بوک ، واتس اَپ ، یک تلگرام حقیقی – شما آن را نام گذاری می کنید. لینک : https://telegram.org/dl

اندروید (Android) : منوی برنامه را باز کنید (در لیست گفتگو ها یا همان چت ها ، به راست بکشید) – قسمت دعوت دوستان (Invite Friends). سپس برنامه ای که تمایل دارید دعوت نامه ها را با آن بفرستید را انتخاب کنید.

ویندوز فون (Windows Phone) : به بخش مخاطبین (Contacts) – قسمت دعوت دوستان (Invite Friends) بروید. سپس برنامه ای که تمایل دارید دعوت نامه ها را با آن بفرستید را انتخاب کنید.

شما می توانید یک لینک t.me با نام کاربری خودتان به دوستانتان بدهید تا آنها بتوانند به آسانی شما را در تلگرام پیدا کنند ؛ حتی اگر شماره تماس شما را نداشته باشند.

 

سؤال : تیک های سبز چه معنایی می دهند ؟

یک تیک – پیام به فضای ابری تلگرام تحویل شده و دوست شما – اگر اعلانات (نوتیفیکیشن ها) را فعال کرده باشد – مطلع شده است.

دو تیک – پیام خوانده شده (دوست شما تلگرام و سپس صفحه گفتگو را با پیام باز کرده).

ما وضعیت "تحویل شده به دستگاه" برای پیام ها نداریم ؛ زیرا تلگرام روی هرتعداد دستگاهی که بخواهید می تواند اجرا شود. بنابراین آن تیک ، منظورش کدام یک است ؟

 

سؤال : آیا من می توانم زمان "آخرین بازدید"م (last seen) را پنهان کنم ؟

شما می توانید اینکه چه کسی این اطلاعات را ببیند را در تنظیمات حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) ، انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که شما برچسب های زمانی آخرین بازدید افرادی که شما مال خودتان را با آنها به اشتراک نمی گذارید را نخواهید دید. گرچه شما یک مقدار تقریبی از آخرین بازدید را خواهید دید. این جاسوسان را دور نگه می دارد ، ولی فهمیدن اینکه شخصی در سطح تلگرام قابل دسترسی می باشد را ممکن می کند. 4 مقدار تقریبی ممکن وجود دارند :

  • آخرین بازدید اخیراً (Last seen recently) – هرچیزی بین 1ثانیه و 3-2روز را در برمی گیرد
  • آخرین بازدید ظرف یک هفته (Last seen within a week) – بین 3-2 و 7 روز
  • آخرین بازدید ظرف یک ماه (Last seen within a month) – بین 7-6 روز و یک ماه
  • آخرین بازدید خیلی وقت پیش (Last seen a long time ago) – بیش از یک ماه (این همیشه به کاربران بلاک شده نیز نشان داده می شود)

 

سؤال : چه کسی می تواند من را در وضعیت "آنلاین (online)" ببیند ؟

قوانین "آخرین بازدید" برای وضعیت آنلاین شما نیز بکار می آیند. افراد تنها در صورتی که شما وضعیت آخرین بازدیدتان را با آنها به اشتراک می گذارید ، می توانند شما را آنلاین ببینند. در این باره یک استثنا وجود دارد : افراد زمانی که شما در یک چت یک به یک یا در یک گروهی که هر جفتتان در آن عضو هستید به آنها یک پیام ارسال می کنید ، قادر خواهند بود تا شما را برای یک مدت کوتاه ، آنلاین ببینند.

 

سؤال : آیا می توانم بوسیله ی تلگرام تماس بگیرم ؟

بله ! تماس های صوتی در حال حاضر برای کاربران در سراسر دنیا ، در دسترس و قابل استفاده هستند.

 

سؤال : چگونه می توانم در تلگرامی که روی دستگاه آی او اس (ios) من وجود دارد ، از شکلک ها استفاده کنم؟

ما از شکلک ها پشتیبانی می کنیم. ساده است : صفحه کلید شکلک ها را در تنظیمات دستگاه آی او اس خود فعال کنید (عمومی General – صفحه کلید ها Keyboards – اضافه کردن صفحه کلید جدید Add New Keyboard – شکلک ها Emoji). سپس هرگاه واژه کم آوردید ، صفحه کلیدتان را به آن تغییر دهید.

ادامه دارد...

 منبع : https://telegram.org/faq