1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

سوالات متداول در تلگرام -1
سؤالات متداول تلگرام

این سؤالات  که پاسخ سؤالات پایه درباره تلگرام را ارائه می کند از صفحه "سوالات متداول" سایت رسمی تلگرام ترجمه شده است.

 سؤالات کلی

سؤال : تلگرام چیست ؟ من چه کاری می توانم با آن انجام دهم ؟

تلگرام یک اپیکیشن پیام رسانی با تمرکز بر سرعت و امنیت است ؛ فوق سریع ، ساده و رایگان است. شما می توانید از تلگرام روی تمام دستگاه هایتان بصورت همزمان استفاده کنید – پیام های شما بصورت یکپارچه میان هرتعداد تلفن همراه ، تبلت یا رایانه ، همگام سازی می شوند.

با تلگرام ، شما می توانید پیام ، عکس ، ویدیو و انواع فایل ها (doc, zip, mp3 و...) را ارسال کنید. همچنین می توانید گروه هایی با تا 5000عضو یا کانال هایی برای نمایش عمومی مطالب به مخاطبین نامحدود ، درست کنید. شما می توانید به مخاطبان تلفن همراه خود پیام بفرستید و افراد را با نام کاربری شان پیدا کنید. در نتیجه ، تلگرام شبیه پیامک و ایمیل ترکیب شده باهم است – و می تواند از تمام نیازهای پیام رسانی کاری یا شخصی شما مراقبت کند.

سؤال : تلگرام برای چه کسی است ؟

تلگرام برای هرکسی که پیام رسانی سریع و قابل اعتماد می خواهد است. کاربران کاری و تیم های کوچک ممکن است به گروه های بزرگ ، اپلیکیشن دسکتاپ و گزینه های به اشتراک گذاری فایل قوی علاقه داشته باشند. از آنجاییکه گروه های تلگرام ، می توانند تا 5000عضو داشته باشند ، ما امکان پاسخ دهی ، اشاره کردن و هشتگ که به حفظ نظم و کارآمد ماندن ارتباطات در اجتماعات بزرگ کمک می کند را پشتیبانی می کنیم.

در صورتی که شما بیشتر به تصاویر علاقه مندید ، تلگرام دارای جستجوی gifهای متحرک ، یک ویرایشگر عکس پیشرفته و یک پلتفرم استیکر آزاد است . علاوه بر اینها ، نیازی به نگران بودن درباره فضای حافظه موجود در دستگاهتان نیست. با پشتیبانی تلگرام از فضای ابری و گزینه های مدیریت حافظه پنهان ، تلگرام می تواند تقریباً هیچ فضایی از گوشی شما را اشغال نکند.

آن دسته افرادی که به دنبال امنیت بیشتر هستند ، می بایست بخش تنظیمات پیشرفته (advanced settings) و بخش نسبتاً انقلابی خط مشی (policy) را بررسی کنند. و اگر شما محرمانگی می خواهید ، گفتگوهای مخفی (Secret Chats) مخصوص هر دستگاه با پیام ها ، عکس ها و ویدیوهایی که خود به خود نابود می شوند را امتحان کنید – و اپلیکیشن خود را با یک کد عبور افزوده قفل کنید.

ما در حال تحول هستیم – برای بروز بودن ، بلاگ را بررسی کرده و ما را در توییتر دنبال کنید.

سؤال : تلگرام چه تفاوتی با واتس اَپ دارد ؟

برخلاف واتس اَپ ، تلگرام یک پیام رسان مبتنی بر فضای ابری با همگام سازی یکپارچه است. در نتیجه ، شما می توانید از چندین دستگاه بصورت همزمان به پیام هایتان دسترسی داشته باشید ؛ از جمله تبلت و رایانه...و بصورت نامحدود عکس ، ویدیو و فایل (doc, zip, mp3 و...) با حجم هرکدام تا 1.5 گیگابایت به اشتراک بگذارید...و اگر شما نمی خواهید آن اطلاعات را روی دستگاه خود ذخیره کنید ، شما می توانید همیشه آن را در فضای ابری نگه دارید.

به لطف رمزگذاری و زیرساخت چندمرکزی داده ما ، تلگرام سریعتر و امن تر است. بالاتر از آن ، تلگرام رایگان است و رایگان خواهد ماند – بدون تبلیغات ، بدون هزینه اشتراک ، برای همیشه.

API ما باز و آزاد است و ما از توسعه دهندگان برای ساخت اپلیکیشن های تلگرام با مالکیت خودشان ، استقبال می کنیم. ما یک API ربات هم داریم ؛ پلتفرمی برای توسعه دهندگان که به هرکسی این امکان را می دهد تا به آسانی ابزارهای تخصصی برای تلگرام بسازد.

و اینها فقط قطره ای از دریای تلگرام بود. یادتان نرود که پاراگراف مربوط به سؤال " تلگرام برای چه کسی است؟" را برای چیزهای حتی منحصر به فرد تر بررسی کنید.

سؤال : تلگرام چند سالش است ؟

تلگرام برای iOS در 14 آگوست 2013 راه اندازی شد. نسخه آلفای تلگرام برای اندروید در 20 اکتبر 2013 رسماً راه اندازی شد. مشتریان تلگرام - که توسط توسعه دهندگان مستقل با استفاده از پلتفرم آزاد و باز تلگرام ساخته شده - بیشتر و بیشتر می شوند.

سؤال : چه دستگاه هایی می توانم استفاده کنم ؟

شما می توانید تلگرام را روی گوشی های هوشمند ، تبلت ها و حتی رایانه ها استفاده کنید. ما اپلیکیشن هایی برای iOS (6 و بالاتر) ، اندروید (4.0 و بالاتر) و ویندوزفون داریم. شما می توانید از نسخه وب تلگرام نیز استفاده کنید یا یکی از اپلیکیشن های دسکتاپ ما برای ویندوز ، OSX و لینوکس را نصب کنید.

شما می توانید از هرتعدادی از دستگاه های خود که دوست دارید ، وارد تلگرامتان شوید – همه بصورت همزمان. از شماره موبایل اصلی خود برای وارد شدن به تلگرامتان در هرجا ، استفاده کنید.

API ما برای توسعه دهندگان ، آزاد و باز است. ممکن است شما بخواهید اپلیکیشن های خودتان برای دیگر پلتفرم ها را بسازید.

سؤال : چه کسانی پشت تلگرام هستند ؟

تلگرام توسط پاوِل (Pavel) و نیکولای دورُوف (Nikolai Durov) پشتیبانی می شود. پاوِل تلگرام را از لحاظ مالی و ایدئولوژیک پشتیبانی می کند در حالی که نیکولای از لحاظ فنی و تکنولوژیکی فعالیت می کند. برای امکان پذیرشدن تلگرام ، نیکولای یک پروتکل داده سفارشی منحصر بفرد توسعه داده که آزاد و باز ، امن و بهینه سازی شده برای کار با چندین مرکز داده می باشد. در نتیجه ، تلگرام امنیت ، قابلیت اعتماد و سرعت را در هر شبکه ای باهم ترکیب می کند.

در حالی که برادران دورُوف به عنوان برخی از توسعه دهندگان کلیدی در روسیه متولد شدند ، تلگرام به روسیه ارتباطی ندارد – قانونی یا فیزیکی. دفتر مرکزی تلگرام در برلین است.

ادامه دارد..

 منبع : https://telegram.org/faq

Shirinpolo 130x400 1
3
400x130
113.gif