1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.67

ویز نرم افزار پرکاربرد این روزهای ایران
نرم افزار پرکاربرد این روزهای ایرانی ها

ویز(Waze) یک اپلیکیشن راهبری GPS گام به گام 100% رایگان است که بروزرسانی های ترافیکی آنلاین ارائه می کند.کاربران ویز(Waze) می توانند فعالانه یکدیگر را درباره ترافیک ، تله های پلیس ، عملیات عمرانی ، دوربین های سرعت و موارد دیگر، بروز کنند...و بخاطر اینکه تولید اطلاعات آن توسط کاربران انجام می شود ، با افزایش افرادی که از آن استفاده می کنند ، این برنامه بهتر می شود !

 

مسافران معمولاً بیش از یک مسیر به سمت مقصدشان دارند و سؤال همیشگی زمانی که شما وارد خودرو می شوید این است که "در حال حاضر کدام مسیر برای من بهترین است ؟".
وقتی آدرس های محل کار و منزلتان را وارد کنید و 4-3 مرتبه در طول هرکدام از این مسیرها رانندگی کنید ، ویز(Waze) اطلاعات را جمع آوری خواهد کرد و مسیرهای انتخابی تان را یاد خواهد گرفت. آنگاه ویز(Waze) قادر خواهد بود تا به سؤال هر صبح "کدام مسیر سریع ترین است ؟" پاسخ دهد.بعد از تایپ کردن آدرس مقصدشان در برنامه ، کاربران همراه با اپلیکیشن در حالتی که در گوشی موبایلشان فعال است ، جهت مشارکت منفعلانه در اطلاعات ترافیکی و دیگر اطلاعات جاده ای ، فقط رانندگی می کنند. آنها همچنین می توانند با به اشتراک گذاری گزارش های جاده ای درباره تصادفات ، تله های پلیس یا هرگونه خطر در طول راه ، نقش فعال تری را ایفا کنند. این به کاربران دیگر موجود در منطقه کمک می کند تا درباره چیزهایی که ممکن است وجود داشته باشد و یا با آن برخورد کنند ، خبردار شوند. علاوه بر جوامع محلی رانندگانی که از این اپلیکیشن استفاده می کنند ، ویز(Waze) محل یک جامعه فعال از ویرایش کنندگان آنلاین نقشه که بروز بودن اطلاعات مناطقشان را تا حد ممکن تضمین می کنند نیز می باشد.

ویز(Waze) جهت مشارکت کردن مسافران، با دادن امتیازات آنها را دسته بندی می کند. همه بعنوان یک کاربر نوپای ویز(Waze) شروع می کنند. همراه با ویز(Waze) در حالتی که فعال است رانندگی کنید ، در طول مسیرتان تصادفات و حوادث را گزارش کنید و امتیاز بیشتری بگیرید تا به یک کاربر رشدیافته و سپس شوالیه ویز(Waze) تبدیل شوید یا حتی در میان چندنفر منتخبی باشید که اعضای خانواده سلطنتی ویز(Waze) هستند !

جنبه اجتماعی ویز(Waze) هم چیزهای زیادی در خود دارد. دوستان نزدیک را روی نقشه ببینید و رانندگی خود را به اشتراک بگذارید تا بفهمید چه زمانی چه کسی به جایی که شما هستید دارد می رسد. ویز(Waze) دارای امکان ادغام با Foursquare (فوراِسکوئِر) ، Twitter (توییتر) و Facebook (فیس بوک) را نیز دارد. فعالیتهای خود در ویز(Waze) را به دنبال کنندگان توییتری خود توییت کرده و به فیس بوک متصل شوید تا تمام دوستان فیس بوکی تان که از ویز(Waze) استفاده می کنند را در اطراف خود روی نقشه ببینید. این ، همه اش پر از جذابیت و سرگرمی است !

(وِیز)Waze چگونه کار می کند ؟

مکانیزم راهبری Waze

قدرت Waze در دستان شماست. با رانندگی همراه با Waze نصب شده روی گوشی هوشمند شما ، می توانید اطلاعات بهنگامی در قالب وضعیت ترافیکی و ساختار و ترکیب جاده را به اشتراک بگذارید. زمانی که شما از Waze استفاده می کنید ، شما می توانید فعالانه درباره ترافیک ، تصادفات ، تله های پلیس ، جاده های مسدودشده ، شرایط و خیلی موارد دیگر به افراد گزارش دهید. Waze این اطلاعات را جمع آوری کرده و بلافاصله به منظور ارائه بهینه ترین مسیر به سایر استفاده کنندگان Waze به سوی مقصدشان ، آن را بصورت 24ساعته تجزیه و تحلیل (آنالیز) می کند.

آسان ترین راه برای بهبود Waze ، فقط رانندگی همراه با آن در حالتی که فعال و روشن است ، می باشد. حتی اگر از Waze برای اینکه راهنماییتان کند استفاده نمی کنید ، آن را فعال و روشن کنید. لازم نیست هیچ کاری انجام دهید.

Waze اطلاعات سفر شما را جهت محاسبه میانگین سرعت ، بررسی خطاها ، بهبود طرح بندی جاده و یادگیری جاده و تغییر مسیر ، مورد استفاده قرار می دهد. نیازی به انجام سفرهای ویژه با Waze نیست. در واقع ،  Waze بهترین فعالیتش در سفرها و رفت و آمد های عادی شماست.

نقشه ها و راهبری توسط کاربران قدرت می گیرند. رانندگی بیشتر افراد با Waze در حالتی که فعال است ، باعث راهبری بهتر می شود.

Waze برای چه کسانی طراحی شده ؟

Waze توسط رانندگان سرتاسر جهان قدرت گرفته و استفاده می شود. رانندگان با یکی دیگر ارتباط برقرار کرده و باهمدیگر برای بهبود تجربه رانندگی همدیگر فعالیت می کنند. Waze بعنوان یک اپلیکیشن راهبری و ترافیک مبتنی بر اجتماع ، بعنوان یک ابزار راهبری اجتماعی برای خودروهای شخصی ساخته شد. بخاطر همین، ما در حال حاضر راهبری در خطوط اختصاص داده شده به حمل و نقل عمومی ، دوچرخه ها یا کامیون ها را پشتیبانی نمی کنیم.

چون Waze روی رانندگان متمرکز است (و فاقد پیاده رو ها) ، شما می توانید از Waze بعنوان یک عابر پیاده استفاده کنید ، ولی این راه حل بهینه نیست.

چگونه Waze مسیرهای شما را یاد می گیرد

Waze به منظور ارائه دقیق سریعترین یا کوتاه ترین مسیر به شما ، بسته به تنظیمات شما ، اطلاعات دقیق تمام مسیرها و قسمت های مجاور را نیاز دارد که داشته باشد. Waze اطلاعات هر جاده ای که همراه با اپلیکیشن در حالتی که فعال باشد رانده شده است را جمع آوری می کند. دفعه بعدی که یک جاده خاص رانده می شود ، Waze خواهد دانست که اطلاعات هر مسیر ممکن را مورد مقایسه قرار داده و دانسته های بهتری برای پیشنهاد مسیر بهینه بر اساس تنظیمات شما خواهد داشت.

ما همیشه برای بهبود الگوریتم سیستم فعالیت می کنیم تا بهترین مسیر را پیشنهاد کند. گرچه ما آگاه هستیم که گاهی اوقات مسیرهای بهتری نسبت موردی که توسط Waze پیشنهاد شده ، وجود دارد. مسائل مسیریابی مانند این رخ می دهند ، چون که سیستم بصورت بهنگام و بر اساس آمار میانگین کار می کند. ما پیشنهاد می کنیم شما چندبار از مسیر پیشنهادشده استفاده کنید...آنگاه Waze می تواند داده های جدید را جمع آوری کرده و از آنها در الگوریتم های مسیریابی خود استفاده کند.

اگر در برآورد شما ، Waze بهترین مسیر را به شما ارائه نمی دهد ، ممکن است بخاطر موارد ذیل باشد :

  • یک خطا در نقشه در جایی در طول مسیر ترجیحی شما
  • فقدان داده صحیح مربوط به سرعت/ترافیک برای آن مسیر
  • فقدان داده صحیح مربوط به سرعت/ترافیک در مسیری که برنامه دارد تلاش می کند شما را به آن بفرستد

ارتباط اینترنتی

Waze با فرض اینکه یک ارتباط شبکه ای داده در همه یا حداقل ، اکثر زمان ها وجود دارد ، ساخته شد. برای کارکردن تمام جنبه های Waze ، شما باید یک ارتباط داده فعال در دستگاه تلفن همراه خود داشته باشید. این ارتباط باعث می شود Waze اطلاعات بهنگام مرتبط با ترافیک را داشته و یک نقشه ی به روز را تضمین می کند. بدون یک ارتباط اینترنتی ، شما قادر نخواهید بود یک مسیر را تعیین محل کرده یا آن را راهبری کنید.

اگر ارتباط شما بصورت متناوب قطع می شود ، Waze تلاش خواهد کرد تا داده مربوط به خطرات و هشدارهای ترافیکی را از سرورها دریافت کند ، ولی ممکن است قادر نباشد به شما اطلاعات قابل اعتمادی ارائه کند. علاوه بر این ، اگر Waze ارتباطی با سرورهایش نداشته باشد ، شما قادر نخواهید بود خطرات را در آن پست کنید (برای مشاهده بقیه بفرستید). Waze گزارشها یا مسائل نقشه را برای ارسال در آینده ، در حافظه پنهان (cache) ذخیره نمی کند.

منبع : https://support.google.com/waze/answer/6071177?hl=en&ref_topic=6262616