1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00
درس هایی از بازی Candy Crush

درس هایی از بازی Candy Crush  در موفقیت کسب و کار

من این واقعیت را که این بازی زندگی من را بصورت مثبتی تحت تأثیر قرار داده و حالا به آن به گونه ای معتاد شده ام که نمی توانم روزهای هفته را بدون یکم بازی کردن با آن بگذرانم. گرچه یک روز من از بابت چیزی که این بازی درباره موفقیت در کسب و کار به من آموخت ، کاملاً شگفت زده شدم.

 

همانطور که در حال بازی کردن یک مرحله بودم ، متوجه شدم که طرز فکرم به سمت این عقیده چرخید که دارم بازی را میبرم... و نهایتاً هم اینطور شد ! همانطور که درباره چیزی که اتفاق افتاده فکر می کردم ، اینها نکاتی درباره موفقیت در کسب و کار بود که با انجام این بازی به ذهنم رسید :

1-همیشه اهداف را تدوین و فرموله کنید

اولین چیز این است که هر مرحله از این بازی یک هدف دارد. شما باید کارهایی مانند درست کردن آبنبات های راه راه ، ساختن بمب های رنگی یا رهاکردن میوه روی صفحه را انجام دهید. شما برای رفتن به مرحله بعدی ، باید یک هدف داشته باشید که به انجام برسانید. نکته را گرفتید ؟ بعنوان یک کارآفرین ، شما نیاز به فرموله کردن اهداف برای خود دارید....و زمانی که به آن اهداف دست یافتید ، به سمت چالش بعدی که پیش روست حرکت می کنید. آن چالش جدید به شما کمک خواهد کرد تا اهداف جدیدی را تنظیم کنید. آن اهداف جدید ممکن است چیز مشترکی با قبلی ها داشته باشد یا ممکن است کاملاً متفاوت باشند. همیشه اینکه چه "بازی"ای می کنید و قوانین برنده شدن در آن را بدانید و به آنها وفادار بمانید.

2-تمرکز تنها راه موفقیت است

در برخی از مراحل این بازی (در زمانی که این مقاله را می نویسم ، فقط 230 مرحله جلو رفتم) ، من این نکته را در رابطه با اینکه چقدر ساختن آبنبات های راه راه و بمب های رنگی ساده است ، مفید یافتم ، و گرفتار گشتن به دنبال این ترکیب ها یا پرهیزکردن از بمب شدم. آنگاه ، متوجه شدم که کاملاً حواسم از هدفی که مرحله ای که در آن هستم دارد ، پرت شده. در واقع نیازی به آبنبات های راه راه ندارم ، یا اینکه بمب دفعات بیشتری نسبت به حرکاتی در آن دفعه ی بازی رفتم برای انفجار دارد ؛ بنابراین کاوش و بررسی آنها ، در رابطه با هدف مهم نیست. در کسب و کار شما ، زمانی که یک هدف قرار دادید ، لازم است که بر آن تمرکز کنید. فعالیت هایی که شما بصورت روزانه انجام می دهید ، لازم است تا با آن هدف هم تراز شوند. وقتی که دارید کاری انجام می دهید که حواس شما را از هدف پرت می کند ، باید سریعاً به خود تلنگری بزنید (البته ، مگر اینکه در حال استراحت برای بازآوری نیروی خود هستید).

3-باور داشته باشید که می توانید موفق شوید....و تسلیم نشوید

اغلب ، من پی می برم که استراتژی ای که بکار می برم ، درست است. من ناامید به مرحله برمی گردم و از خودم می پرسم که این دفعه دیگه می برم یا نه. اگر این طرز فکر را داشته باشم که مرحله ای اصلاً قابل بردن نیست ، معمولاً می بازم. اگرچه ، یک روز دیگر ، در بازی درخشیده و متوجه شدم که می توانم ببرم. من با یقین مطلق می دانستم که این یک چالش بود که برای مواجهه که آن را برای مواجهه با آن ، آماده کردم. این غیر طبیعی بود ؛ همه چیز تحت تمرکز هدف مرحله بود....جایی که من در حال موفقیت سنجی و نیز دنبال چیزی که لازم داشتم انجام بدم تا به هدف برسم بودم. من ذهناً می دانستم دارم میبرم...و همینطور هم شد ! در قابلیت ها و صلاحیت های من مقداری منطق ، مقداری شانس و یک اعتقاد درونی بود.

همه ی اینها برای شما بعنوان یک مالک ، جهت رسیدن به موفقیت حیاتی هستند. ابتدا جلو رفتن سخت می شود. روزهایی خواهد بود که بعنوان یک مالک کسب و کار جانبی ، این را بررسی خواهید کرد که آیا هیچ وقت قادر خواهید بود تا کسب و کار خود را بصورت تمام وقت انجام دهید. ای مالکان کسب و کار های تمام وقت ؛ شما بالاها و پایین هایی خواهید داشت....و در لحظه ای که پایین هستید ، مجبور هستید تصمیمی بگیرید که در بازی باقی بمانید. همه اینها ، به یک اعتقاد قوی در خودتان نیاز دارد.

4-قبول کردن کمک خوب است

هرروز من چرخ تقویت کننده (Booster Wheel) را در این بازی روشن می کنم و یک کمک عالی می گیرم که با استفاده از آن می توانم یک مرحله را ساده تر کرده یا از آن در جهت کمک به بردن مرحله بجای تکرار آن کمک بگیرم. من اغلب با خودم درباره استفاده از این تقویت کننده ها (بوسترها) حرف میزنم ؛ چون احساس می کنم که باید قادر باشم خودم این مرحله را ببرم. این یک حقیقت است – همانطور که من می گویم اگر یکی از این تقویت کننده ها (بوسترها) را استفاده کنم ، توانایی کمتری دارم. خُب ، درباره کسب و کارتان چطور ؟ کجا کمک را رد می کنید ؟ می تواند بخاطر هزینه باشد ، ولی مطمئن شوید که بخاطر این نیست که شما باور دارید که مجبورید همه چیز را خودتان انجام دهید. این کاملاً مهمل است و شکست را تضمین می کند ؛ چون در یک روز برای شما ساعات کافی وجود ندارد تا همه کارها را خودتان انجام دهید و درآمد هم کسب کنید. کمک در دل حصول نتیجه است و استفاده از آن خوب است.

5-به وفور باور داشته باشید

دلیل دیگری که من از استفاده از تقویت کننده (بوستر) پرهیز می کنم این است که ممکن است تمام شود. این طعنه آمیز نیست ؟ هرروز ما یک تقویت کننده (بوستر) جدید دریافت می کنیم و من نگران این هستم که دارد تمام می شود. در هر لحظه ای در کسب و کار های ما ، ما ممکن است بحران مالی کوچکی داشته باشیم. اگر به اطراف خود نگاه کنید ، پول می تواند همه جا باشد. این واقعیت که پول در حال حاضر در حساب بانکی تان نیست ، این معنی را نمی دهد که بعداً هم نخواهد بود. شما باید به گردش پول و اینکه همیشه بیشتر از آن چیزی که می توانید جذب کنید وجود دارد ، باور داشته باشید.


منبع : http://www.lifehack.org/535424/lessons-from-candy-crush

کانال رسمی ای سلکت در تلگرام افتتاح شد؛ جهت پیوستن به ما بر روی لینک زیر کلیک کنید
https://t.me/eselect
Shirinpolo 130x400 1
3
400x130
113.gif