1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

گواهی SSL و امنیت وبسایت شما
گواهی SSL و امنیت وبسایت شما

وقتی که شما در حال گشت و گذار در اینترنت هستید ، حجم زیادی از اطلاعات در حال تبادل بین میزبان (هاست) وب و دستگاهی که برای مرور اینترنت از آن استفاده شده ، می باشد.

همیشه هکرها به آسانی در این نوع اطلاعات رخنه می کنند ؛ مخصوصاً اگر مرتبط با معاملات آنلاین باشد...و این همیشه یک مسئله عمده در زمان انجام معاملات از طریق اینترنت بوده است. امروزه ، موارد دزدی آنلاین بشدت رو به افزایش و همه گیری اند. یک راه برای تشخیص اینکه آیا سایتی برای استفاده امن است یا نه وجود دارد که از طریق گواهی SSL انجام می شود که قدرت گرفته از رمزنگاری است.

رمزنگاری SSL چگونه کار می کند ؟

رمزنگاری اطمینان می دهد که اطلاعاتی بگونه ای منتقل می شود که فقط شخص مورد نظر می تواند به آن دسترسی داشته باشد. شما می توانید به آسانی سایتی که گواهی SSL دارد را بوسیله نماد (آیکن) قفلی که کنار آدرس آن وبسایت نمایش داده می شود ، تشخیص دهید. بنابراین گواهی های SSL چگونه کار می کنند ؟ SSL بصورت کلی یک لایه ایمن است. گواهی SSL امنیت شدیدی را در طول تبادل داده ارائه می کند.

رمزنگاری SSL چگونه کار می کند ؟

آیکن قفل نشان دهنده امنیت SSL

در رمزنگاری SSL ، رمزگذاری از کلیدهای جداگانه برای رمزگذاری و رمزگشایی داده استفاده می کند. کلیدهای رمزگذاری عمومی بوده و هرکسی می تواند از آنها استفاده کند. ولی کلیدهای رمزگشایی (که برای تبدیل داده رمزگذاری شده به اطلاعات معنی دار استفاده می شود) خصوصی بوده و بصورت محرمانه نگهداری می شود. از طرف دیگر ، گواهی SSL می تواند به سادگی تحت عنوان فایل کوچکی از داده توصیف شود که اطلاعات مناسبی درباره یک وبسایت مشخص دارد. این اطلاعات می تواند زمانی که درخواست ارتباط دریافت شود ، به سرعت با اتصال به هاست (میزبان) خوانده شود. از طریق SSL است که یک وبسایت می تواند اعتبار خود را به یک مرورگر وب اثبات کند.

چگونگی دریافت گواهی SSL
چگونگی دریافت گواهی SSL

گواهی SSL مانند مدرک دانشگاهی داده نمی شود. تعدادی شرکت با نام متصدیان گواهی وجود دارند که اینکه یک سایت/سرور قانونی می باشد را تصدیق کرده و یک گواهی دیجیتال امضا می کنند که ذخیره می شود ، دقیقاً شبیه یک کوکی که بر روی مرورگر شما ذخیره می شود. این گواهی بصورت مستمر به تمام پروتکل ها و ارتباطات ورودی اعلام می کند که این ارتباط قابل اطمینان است.

مزایای گواهی SSL
مزایای گواهی SSL

گواهی SSL تبادل داده های آنلاین ( مخصوصاً معاملات مالی ) را امن تر می کند. این یک قانون معمول است که به هیچ سایت مربوط به تجارت (کسب و کار) اینترنتی که گواهی SSL ندارد ، نباید اعتماد کرد. اطلاعات بسیار زیادی امروزه در سراسر فضای وب در حال جابجاشدن است ؛ نظیر اطلاعات کارت اعتباری ، اطلاعات بانکی و... . امنیت تمام این اطلاعات حیاتی توسط گواهی SSL تضمین خواهد شد و هر مرورگری ارتباطات ورودی وبسایتها را خواهد پذیرفت. گرچه اکثر وبسایتهای کوچک ، مانند بلاگ ها ، واقعاً نیازی به ارائه گواهی SSL ندارند.

در آخر چند شرکت معتبر ایرانی که می توانید اقدام به خرید گواهی SSL نمایید را معرفی می کنیم.

ایران سرور
ایران هاست
برتینا


منبع : http://www.coolhackingtrick.com/2014/11/the-ssl-certificate-and-your-websites.html