1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

12 وبسایت که می تواند بصورت باورنکردنی شما را باهوش تر کند

12 وبسایتی که  شما را باهوش تر می کند

خودآموزی همزمان با افزایش اطلاعات موجود در فضای وب ، محبوب تر شده است که به ما اجازه می دهد تا دیدمان را با هر موضوعی که ما را به خود جذب می کند گسترش دهیم.

همانطور که شما می توانید تقریباً هر دوره ای را که بخواهید بصورت آنلاین دنبال کنید ، بیابید ، در سایتهای محبوبی نظیر Coursera (کورسِرا) و Khan Academy (خان آکادمی) ، شما می توانید به آسانی حرفه خود را تغییر داده و شروع به یادگیری درباره چیزی کنید که واقعاً به شما الهام می بخشد.

ما لیست 12 وبسایت را که شما می توانید از آنها در جهت گسترش پایه اطلاعات و آگاهی خود و تصاحب موقعیت های جدید استفاده کنید ، به شما نشان می دهیم.

1- CreativeLive
1- CreativeLive (زندگی خلاقانه)

اگر شما در جهت پرورش خلاقیت خود تلاش کنید ، میتوانید به کارگاه های آموزشی آنلاین و زنده درباره عکاسی ، ویدیو ، طراحی ، موزیک ، مهارت ساختن و موارد دیگر که توسط این وبسایت ایجاد شده بپیوندید. اگر احساس می کنید که روح خلاقی دارید ، اینجا مکانی است که می توانید پتانسیل خود را آزاد کرده و از اینکه چقدر می توانید یاد بگیرید شگفت زده شوید.

2- Code School
2- Code School (مدرسه کد)

این وبسایت با محتوای سرگرم کننده و مدرسان باتجربه به شما  بیش از 60 دوره با زبان های برنامه نویسی مختلف ارائه می کند. هر دوره به این شکل طراحی شده که بجای اینکه شما را با حجم زیادی از اطلاعات کسل و خسته کند ، به شما این احساس را القا کند که انگار دارید بازی می کنید.

3- Brain Pump
Brain Pump

با این وبسایت ، شما می توانید هرروز چیزهای جدید و جذاب یاد بگیرید. شما می توانید درباره موضوعاتی نظیر تکنولوژی ، شیمی ، تاریخ ، علوم تصادفی ، غذا ، طراحی بازی و خیلی موارد دیگر یاد بگیرید.

4- Guides
Guides

این وبسایت یک پلتفرم انتشار رایگان با محققان ، بلاگ نویسان ، اساتید و نویسندگان متفاوت است که می توانند اطلاعاتشان را به اشتراک بگذارند. با تعداد زیادی راهنمایی متفاوت از جنس "چگونه می توان..." ، شما می توانید همه چیز را درباره بازاریابی ، کارآفرینی ، تناسب اندام ، سلامتی ، طراحی و موارد دیگر فرا بگیرید.

5- Chalk StreetChalk Street

این وبسایت به شما بالای 60.000 درس درباره تکنولوژی ، کسب و کار ، هنر و سبک زندگی ، نظیر یوگا ، زبان ها ، عکاسی با گوشی هوشمند ، همه چیز درباره اکسل و خیلی موارد دیگر را به نمایش می گذارد.

6- Psychology Today

Psychology Today
ا
گر می خواهید روی خود کار کرده و سلامت روانی خود را بهبود ببخشید ، این وبسایت مناسب شماست. این سایت گروهی از روان شناسان ، دانشگاهیان ، روان پزشکان ، و نویسندگان را جمع می کند ؛ بنابراین شما می توانید تحصیلات خود را در زمینه تعدادی موضوع نظیر نگرانی ، شناخت ، خلاقیت ، فرزندپروری ، حافظه و موارد دیگر افزایش دهید.

7- MIT OpenCourseWareMIT OpenCourseWare

این وبسایت مکانی است که شما در آن می توانید محتواهای آموزشی را از بین بالای 2000 آموزش MIT که می تواند به یادگیرندگان انفرادی کمک کند تا پایه اطلاعاتی و آگاهی خود را تقویت کنند ، پیدا کنید. برخی از محبوب ترین آموزش ها عبارتند از : مقدمات و معرفی برنامه نویسی و علم کامپیوتر ، هوش مصنوعی ، جبر خطی ، مقدمات و معرفی الگوریتم ها ، مقدمات و معرفی برنامه نویسی جاوا و موارد دیگر.

8- Investopedia
Investopedia

اگر شما به دنبال وبسایتی برای بهبود اطلاعات و آگاهی خود در زمینه مسائل مالی هستید ، این وبسایت مناسب شماست. شما می توانید همه چیز را درباره سرمایه گذاری و مالیه شخصی ، از تیمی از دانشمندان اطلاعاتی و کارشناسان مسائل مالی یاد بگیرید.

9- MakezineMakezine

برای آن دسته افرادی که علاقه مند به بازی با تکنولوژی و ساخت اختراع خودشان هستند ، مقاله های گام به گام این سایت ، مورد علاقه آنها خواهد بود.

10- Quora
Quora

هدف این وبسایت ، برقراری ارتباط بین اشخاصی که اطلاعات و آگاهی دارند و اشخاصی که به این اطلاعات و آگاهی نیاز دارند می باشد. شما تقریباً هرسؤالی می توانید بپرسید و افراد دیگر به شما اطلاعات و پیشنهادات مفیدی را ارائه خواهند داد. همچنین شما می توانید به بحث هایی که قبلاً انجام شده نگاهی بیاندازید و پاسخ هایی را که به دنبالشان هستید را پیدا کنید.

11- UdacityUdacity

این وبسایت بر یادگیری فعال تمرکز کرده و هدفش افزایش تحصیلات مردم در سطح جهان و کمک به آنها از طریق بهبود حرفه آنهاست. این سایت دارای لیست طولانی از آموزش های قابل استفاده در زمینه برنامه نویسی ، دانش های کسب و کار ، طراحی وب ، بازاریابی و موارد دیگر می باشد.

12- HighbrowHighbrow

شما همیشه می توانید روزی 5دقیقه را برای یادگیری چیزی جدید ذخیره کنید....و 5 دقیقه تمام چیزی است که این وبسایت از شما می خواهد. شما می توانید از درسهای 5دقیقه ای که روزانه به اینباکس شما ارسال می شود را استفاده کرده و یاد بگیرید که چگونه سلامت ذهن خود را بهبود بخشیده ، هوش احساسی خود را تقویت کرده و درباره زبان بدن ، سئو ، HTML ، CSS و خیلی موضوعات دیگر نیز یاد بگیرید.

 

چگونه می توان به حداکثر خودآموزی دست پیدا کرد ؟

به منظور دریافت حداکثر نتیجه از فرآیند خودآموزی ، ابتدا شما باید اهدافتان را تنظیم کرده و از خود بپرسید چرا می خواهید درباره یک موضوع مشخص بیشتر بدانید. اول اهداف کوچک را تنظیم کرده و بعد از رسیدن به هر هدف ، آن را از لیست اهداف خود خط زده و بدین ترتیب شما می توانید پیشرفت خود را دنبال کنید. این کار از آنجاییکه حس کامل انجام دادن و تمام کردن کار را ایجاد می کند، یک ابزار انگیزشی نیز می باشد. گام بعدی داشتن یک برنامه است – اینکه در هر هفته شما چقدر زمان می خواهید در جهت آموزش صرف کنید و برای چه زمانی برنامه ریختید که یک دوره را به اتمام برسانید و به انجام آن وفادار بمانید.

منبع : http://www.lifehack.org/502879/12-websites-that-can-make-you-incredibly-smarter?ref=in_content_bottom

هر روز با یک مطلب جدید از معتبرترین سایت های دنیا با شما هستیم؛ با ما همراه باشید.