1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00
توضیح پارامترهای الکسا؛موز و گوگل

پارامترهای نمایش داده شده در ای سلکت

پارامترهای الکسا

رتبه جهانی(Global Rank) :
بر اساس میزان دسترسی کاربران دنیای مجازی در بازه زمانی یک روزه،به سایت یا وبلاگ شما،رتبه جهانی به شما تعلق می گیرد.
رتبه کشوری(Country Rank) :
بر اساس میزان دسترسی کاربران دنیای مجازی در بازه زمانی یک روزه ، از کشوری که بیشترین بازدید کننده را داشته اید (برای سایت های ایرانی ، مسلما کاربران ایرانی بیشترین ترافیک را روی سایت ها خواهند داشت) رتبه کشوری به شما تعلق می گیرد.
تعداد لینک ها(Total Sites Linking in) :
تعداد لینک های سایت شما در سایت ها و صفحات مختلف محاسبه می شود. (با تبادل لینک می توانید این عدد را بالا ببرید)
زمان به روز رسانی رتبه بندی الکسا معمولا روزانه است. همچنین آمار مربوط به تعداد لینک ها را معمولا هر ۱۵ روز یکبار ، به روز می کند.
نرخ خروج(Bounce Rate) :
این پارامتر مشخص می نماید چند درصد از بازدید کنندکان پس از دیدن اولین صفحه وبسایت شما را ترک کرده اند. هر چه میزان این مقدار کمتر باشد وضعیت سایت شما بهتر است. معمولا بالای 80% بد ، 50% متوسط و زیر 30% عالی است . این مورد زمانی بیشتر خودنمایی می کند که طراحی سایت خیلی ضعیف باشد و کاربران رغبتی به دیدن مابقی سایت نداشته باشند.

میانگین زمان حضور در سایت(Daily Time on Site):
این پارامتر مشخص می نماید بطور میانگین بازدیدکنندگان چند دقیقه از وب سایت شما دیدن کرده اند. هرچه بیشتر باشد بهتر است. میانگین زمان صرف شده توسط کاربران در سایت را نشان می دهد به نوعی اهمیت و مطلوبیت مطالب را برای کاربران نشان می دهد. هر چقدر شما در سایتتان مطالب جذاب تر و بروزتری قرار دهید این عدد بالاتر خواهد آمد.

میانگین بازدید صفحات سایت(Daily Pageviews per Visitor):
این پارامتر مشخص می نماید بطور میانگین بازدیدکنندگان چند صفحه از وب سایت شما را ملاحضه کرده اند. هرچه بیشتر باشد بهتر است.این پارامتر نشان می دهد که کاربران در هر روز چند صفحه از سایت را مطالعه کرده اند. این نمودار جذابیت مطالب قرار داده شده در سایت را بیان می کند

ترافیک جستجو(Search Traffic) :
درصد کاربرانی را نشان می دهد که در یک روز این سایت را از طریق موتور های جستجو پیدا کرده اند.


پارامترهای Moz
رتبه موز (MOZ Rank) :
موزرنک یک مولفه است برای میزان محبوبیت یک لینک است. این امتیاز بیانگر اهمیت یک صفحه وب در اینترنت می باشد. امتیاز یک صفجه وب بر اساس تعداد و کیفیت لینک هایی که از وب سایت های دیگر به آن لینک شده اند محاسبه می شود. هرچقدر کیفیت لینک ورودی بالاتر باشد، صفحه وب امتیاز بالاتری را در موزرنک بدست می آورد.این عدد بین 0 تا 10 می باشد.

اعتبار دامنه(Domain Authority) :
 یا همان قدرت دامنه بهترین فاکتوری است که سایت seomoz برای پیش بینی نحوه رتبه بندی سایت‌ها در نتایج موتورهای جستجوگر ارائه داده است. از قدرت دامنه برای مقایسه یک سایت با سایت‌های دیگر و یا برای پیگیری ' قدرت و اقتدار' سایت خودتان می‌توان بارها استفاده کرد.ترکیب همه لینک‌هایی که به ریشه (صفحه اصلی) سایت لینک شده‌اند و تعداد همه لینک‌ها و MozRankو MozTrust و چندین فاکتور دیگر در یک مقدار به نام قدرت دامنه آورده شده است.

این اعتبار از 100 به وب سایت شما داده میشود و تمامی جوانب وب سایت شما را بررسی مینماید و رنکینگی که به شما داده میشود میتوان گفت بهترین نمره و اعتباری است که میتوان با آن سایت شما را مورد ارزیابی قرار داد.
اعتبار صفحه(Page Authority):
همان قدرت صفحه مقداری است که الگوریتم محاسبش را سایت MOZ.com تعیین کرده است و بسیار شبیه به پیج رنک گوگل است . با این تفاوت که این رنکینگ نمره ای از 100 به صفحه شما میدهد و با توجه به تمامی موارد از جمله میزان ایندکس شدن ، تعداد ایندکس های شما ، میزان محبوبیت و ...تعیین میشود . این رنکینک صرفا صفحه مورد نظر شما را بررسی میکند و اعلام میکند که در بین هزاران صفحه مشابه چقدر قوی تر و بهتر از بقیه صفحات است.

پارامترهای گوگل :
سرعت بارگذاری سایت در دسکتاپ(PageSpeed Desktop) :
این سایت سرعت وب سایت را برای کاربران دسکتاپ مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و به صورت اخطار مشکلات را نمایش می دهد و برای هر کدام از آنها راه کار پیشنهاد می کند ، توجه کنید که دسترسی به این سایت به دلیل تحریم برای اینترنت ایران امکان پذیر نمی باشد و باید از ابزار های تغییر آی پی استفاده کرد.این عدد بین 0 تا 100 می باشد.

سرعت بارگذاری سایت در موبایل(Pagespeed Mibile) :
سرعت وب سایت را برای کاربران موبایل مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و به صورت اخطار مشکلات را نمایش می دهد و برای هر کدام از آنها راه کار پیشنهاد می کند. این عدد بین 0 تا 100 می باشد.