1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00
40 ایده کارآفرینی اینترنتی - قسمت آخر

40 ایده کارآفرینی اینترنتی - قسمت آخر

31- کتابهای الکترونیکی رایگانی در اینترنت در اختیار علاقمندان است، به زبان ها و
موضوعات گوناگون. چرا شما این مجموعه رایگان را با حفظ حقوق قانونی آنها، جمع آوری و به اشتراک بگذارید؟
خیلی ها دوست دارند کتاب الکترونیکی درباره موضوع خاص در اختیار داشته باشند، اما بلد نیستند که در کجا باید این اطلاعات را به زبان فارسی بدست آورد. شما این فرصت را شناخته اید و میتوانید کسب و کاری راه اندازی کنید ! سایتهایی مانند parsbook.org ، ketabnak.com ، irpdf.com ، fidibo.com ،takbook.com ، ketabesabz.com نمونه ای از ده ها سایت فعال در این عرصه می باشد که ایده های خوبی هستند .


32- تصور کنید اطلاعات 2000شرکت در زمینه های مختلف را در پرتال خود به صورت متنی و تصویری در 2000 صفحه به زبان فارسی منتشر کردید.

صد درصد این محتواها مورد استقبال موتورهای جست وجو قرار میگیرد و برای شما، کاربر و مخاطب به همراه می آورد.

هر اندازه این اطلاعات غنی شده و حرفه ای باشد و شیوه های بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جوی فضول وب را رعایت کرده باشید، مخاطب پذیری شما افزایش می یابد. این راه ساده ای برای تولید محتوا و به اشتراک گذاری اطلاعات است .

خیلی ها درباره شرکت ایکس اطلاعات دارند. اما نمیدانند که شرکت ایکس، پرتالهایی برای کارآموزی و بورسیه تحصیلی به دانشجویان و پروژه های تحقیقاتی گوناگون برای علاقمندان دارد . این اطلاعات خاص را شما شناسایی و در دایرکتوری اطلاعاتی خود منتشر کنید . چرا که شما فرصت شناس دیجیتالی هستید!

مهم این هست که شما بتوانید، موضوعات جالبی را که خیلی از پرتال ها به آن توجه نمیکنند، در دسته بندی های مختلف، در پرتال خود ارائه کنید. این ایده دیجیتالی ارزنده را در ذهن داشته باشید. دیلی فاینانس، ایده خوبی هست .

سایت های صنعتی و بازرگانی مختلف کشور، درعرصه های گوناگون، اخباری دارند که معمولاً مد نظر خبرگزاری ها و کاربران مختلف وب قرار نمی گیرد، اما محتوای مهمی هستند که مناسب قشر زیادی از افراد است. مثلاً فعالان بانک، فلان مسابقه را برگزار می کند یا فلان شرکت، از فلان ایده ها حمایت میکند یا فلان کارخانه، اطلاعات فلان موضوع را در پرتال خود منتشر کرد یا ویدئو رونمایی از فلان دستگاه یا کتاب یا سرویس
جدید فلان مجموعه، منتشر شد.

اینها را شما می توانید در یک پرتال صنعتی یا تجاری دسته بندی کرده و منتشر کنید.


33- نکات کلیدی و ترفندهایی در زمینه ای خاص! هر زمینه ای که فکر میکنید. عنوان خوبی برای یک وبلاگ یا پرتال اطلاع رسانی مخاطب پذیر است.

چطور، خود را از حالت 
deactive در فیسبوک خارج کنیم؟
چطور بفهمیم یک وب سایت در 15 سال پیش چطور بوده است؟
چطور، افراد را فالو کنیم و فالوور زیاد کسب کنیم؟
چطور بفهمیم پر بیننده ترین 
سایت های وب کجاست؟
چطور بفهمیم که کجا بورسیه های تحصیلی ارائه میشود؟
آخرین فرصتهای شغلی در فنلاند کجاست؟
چطور میشود نان بربری در خانه درست 
کرد؟
چطور می شود تارت توت فرنگی هلندی درست کرد…

اینها نمونه ای از میلیونها 
موضوع جذاب و جالبی است که میتوان در قابل ترفندهای جالب و جذاب و کوتاه، به کاربران ارائه کرد. یادتان باشد که خیلیها دنبال نکات سریع هستند. دنیایی از ترفندها و حقه ای و مشاوره ها را میتوان در داخل یک سایت، دسته بندی کرد و ارائه نمود و از
قبال آن، کار ایجاد کرد. سایت helpingyouonline.net نمونه خوبی است .

سایت هایی مانند tarfandha.net ، tarfandestan.com   مشتی نمونه خروار سایت ترفند در اینترنت است. که میتوان از آن به عنوان الهام بخشی، استفاده کرد .


34- در هر زمان و مکان، شهروندان به آداب و سنت های مختلفی در لباس پوشیدن و غذا خوردن و مسافرت کردن و صحبت کردن و نوشتن و مسائلی از این دست، روی می آورند و به قولی هر زمان، یک چیز مد میشود!

این مدها را شما در سایتی جمع آوری و بر روی آنها با کمک دوستانتان بحث و بررسی کنید. یعنی تولید محتوای عمومی برای کاربران عمومی که به ظواهر توجه میکنند و الان هم شمارشان در اینترنت صدها میلیون نفر است ! ایده بدی هست؟ سبک زندگی دیجیتالی مخصوص پوشاک و سلایق ملل راه اندازی کنید. بسیاری از شرکتهای مد و تبلیغات به سمت شما خواهند آمد. به vayable.com توجه کنید. مدل کسب و کار
دیجیتالی تان را بررسی کنید .

سایت vayable ، نمونه موفق خوبی برای الهام گیری برای افرادی است که قصد دارند، شبکه اجتماعی سلیقه ها و سنت ها را از افراد مختلف بگیرند و منتشر کنند .


35- انجمن های الکترونیکی در موضوعات خاص. نرم افزارهای رایگان زیادی برای راه اندازی چنین پرتال هایی وجود دارد. از آن ها استفاده کنید و مخاطب آفرینی کنید.

مخاطب هم که می دانید چه معنایی دارد برای یک کسب و کار؟ از قدرتwordpress.com غافل نشوید.فرصتی برای انتشار سایت با قابلیت های متن باز.
سایت webhost.com  نیز، 
سایت شما را که از طریق ورد پرس راه اندازی کردید، تا ۱٫۵ گیگا بایت، میزبانی رایگان خواهد کرد. برای راه اندازی یک فعالیت اینترنتی، این دو وسیله خودش، خیلی از نیازهای شما را برطرف خواهد کرد .


36- اگر شاعر هستید یا نویسنده، نوشته های خود را در وبلاگ یا پرتالی منتشر کنید.خیلی از ناشران یا روزنامه نگاران، از طریق جست وجو در وب، با نویسندگان و شاعران آشنا میشوند و آن ها را دعوت به همکاری میکنند.

به شما گفتیم در هزار نکته باریک
تر از مو! که راه جهانی شدن در اینترنت، چند زبانه بودن است.

بنابراین اگر میخواهید اشعار شما یا کتاب و نوشته شما در اسپانیا نیز مخاطب داشته باشد و مورد استقبال ناشران اسپانیایی قرار بگیرد، استفاده از دوستانی که اسپانیولی بلد هستند و می توانند هر از گاهی مطالب شما را به این زبان پر مخاطب ترجمه کنند، خالیاز لطف نیست.


37- اگر به موسیقی علاقمند هستید و در نواختن یک ساز، تبحر دارید، قابلیتهای خود را به صورت صوتی و ویدئویی در پرتال یا وبلاگی در اختیار دیگر کاربران قرار دهید. این راهی است برای شناساندن توانمندی موسیقیایی شما به فعالان صنعت موسیقی .


38- پرتالی برای باز تولید اخبار و گزارش های سایتهای ایرانی و خارجی راه اندازی
کنید! ایده جالبی میتواند باشد. در این پرتال، نرم افزارهای خبر خوان و راه اندازی پایگاه های خبری را معرفی و تبلیغ کنید و پورسانت بگیرید .


39- راه اندازی سایتی برای انتقال تجربیات و یافته های شخصی! از سفر گرفته تا موضوعات شغلی که دانستن آن برای خیلی ها جالب است! ایده خوبی خواهد بود .

40- شما مترجم زبان نیستید. اما - ۱۵ نفر سراغ دارید که در زبانهای مختلف دنیا، قابلیت ترجمه متون را در سطوح مختلف دارند. سایتی راه اندازی کنید و با هزینه های کم، پروژه های ترجمه متون دانشجویان و افرادی که خواهان ترجمه متونی از این 15 زبان به زبان فارسی هستند را دریافت کنید .

در دراز مدت مانند ده ها پرتال موفقی که امروزه برای ترجمه آنلاین راه اندازی شده است، میتوانید درآمد زایی کنید. سایت worldtranslators.net نمونه خوبی هست. 

شبکه مترجمین ایران با هدف ارائه خدمات الکترونیکی ترجمه توسط عده ای از متخصصین ایرانی صنعت IT و اساتید فن ترجمه دایر شده است. با گردآوری مجموعه ای از بهترین مترجمین داخلی و خارجی در تمام زمینه های تخصصی و غیر تخصصی بستری برای ارائه خدمات مطمئن، سریع و با کیفیت ترجمه در هر نقطه ای از این کره خاکی که تحت پوشش شبکه اینترنت باشد فراهم نموده است. امکان انتخاب زمان تحویل ترجمه، کیفیت و نیز امکان برقرار نمودن ارتباط مستقیم با مترجم از امکانات ویژه سیستم، می باشد. این ایده خوبی هست .

منبع : بهترین ایده ها