1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

مرورگرهای خاص

وبگردی را با مرورگرهای ناشناخته تجربه كنید

امروزه تمام كاربران رایانه با مرورگرهای اینترنتی آشنایی دارند، زیرا یكی از ابتدایی ترین كارهایی كه به وسیله رایانه ها انجام می شود وبگردی در اینترنت است. متاسفانه چنانچه از همین كاربران درباره مرورگری كه استفاده می كنند سوال كنید، نا م های كروم، فایرفاكس، اینترنت اكسپلورر و در مواردی نیز اپرا را می شنوید.

(كاربران سیستم های عامل دیگر ممكن است سافاری و... را نیز معرفی كنند) به نظر شما دنیای مرورگرهای اینترنتی با تعداد بی شمار كاربرانی كه از این مرورگرها استفاده می كنند در همین چند مورد خلاصه می شود؟ مرورگرهای زیاد دیگری نیز وجود دارد كه می تواند جایگزین مرورگرهای معروفی كه پیشتر به نام آنها اشاره كردیم، شود و حتی امكانات به مراتب بیشتری را نیز برای انجام كارهای خاص در اختیار كاربران خود قرار دهد.

موسیقی بازها

نام مرورگر:  Torch

هسته مركزی/ موتور رندر : Chromium

تمركز كاربری: فیلم و موزیك

مرورگر Torch كاربران علاقه مند موسیقی، ویدئو و بازی را هدف قرار داده است. دانلودر اختصاصی فایل های چندرسانه ای برای دانلود موسیقی ها و ویدئوها از سایت های مختلف با فشار یك كلیك ماوس بدون نیاز به ابزارها و افزونه های جانبی، پشتیبانی از فایل های تورنت، پلیر فوق العاده برای پخش موزیك و ویدئو به صورت آنلاین با قابلیت پخش فایل های ویدئویی پیش از اتمام عملیات دانلود، دسترسی به صدها بازی آنلاین در شبكه Torch بدون نیاز به بارگذاری و دانلود باز یها و پشتیبانی از امكاناتی بی نظیر برای استفاده از شبكه های اجتماعی و اشتراك گذاری محتوای موجود در صفحات وب در این شبكه ها ازجمله امكاناتی است كه این مرورگر برای شما فراهم می كند.

http://www.torchbrowser.com

همراه كاربران حرف های

نام مرورگر :  Vivaldi

هسته مركزی/ موتور رندر :  Chromium

تمركز كاربری: امكانات حرفه ای

كاربران حرفه ای برخلاف كاربران معمولی هر مرورگری را نمی پسندند، زیرا علاوه بر امكانات لازم برای وبگردی آسان و سریع نیازمند ابزارهای فراوانی برای انجام بسیاری از امور روزمره خود هستند. مرورگر Vivaldi برای این دسته از كاربران حرفه ای كه همواره با مرورگر سر و كار دارند طراحی شده است. ابزار مدیریت ایمیل، هماهنگ سازی اطلاعات ذخیره شده در مرورگر با دیگر دستگاه ها، پشتیبانی از فرمان های سریع، مدیریت كامل روی تب های به نمایش درآمده و بهره مندی از ابزار یادداشت بسیار مجهز ازجمله امكاناتی است كه می تواند نیازهای بسیاری از كاربران حرفه ای را پاسخ دهد. شخصی سازی با انعطا ف پذیری بسیار زیاد نیز در این مرورگر پشتیبانی می شود و از دیگر ویژگی های منحصربه فرد آن نیز تغییر رنگ محیط كاربری مرورگر باتوجه به سایت های به نمایش درآمده است. به عنوان مثال چنانچه به فیسبوك مراجعه كنید محیط كاربری به رنگ آبی تغییر می كند و در مراجعه به سایت ورج این رنگ به نارنجی تغییر می یابد. محیط كاربری این مرورگر نیز شباهت بسیار زیادی به مرورگر اپرا دارد و Speed Dial نیز همچون اپرا از امكانات این مرورگر است.

https://vivaldi.com

 

سریع و سبك

نام مرورگر :  Midori

هسته مركزی/ موتور رندر :  WebKit

تمركز كاربری : سبك و سریع

مرورگر Midori بهترین گزینه برای كاربران سیستم عامل ویندوز و توزیع های مختلف لینوكسی به شمار می رود كه به دنبال مرورگری سریع با كمترین مصرف از منابع سیستم هستند. مرورگر Midori همه ابزارهای ضروری برای وبگردی را در اختیار شما قرار می دهد و استفاده از آن به كاربران عادی پیشنهاد می شود.

http://midori-browser.org

 

خانه امن

نام مرورگر :  Comodo IceDragon

هسته مركزی/ موتور رندر :  Gecko

تمركز كاربری : امنیت

مجموعه نر مافزارهای امنیتی Comodo برای بسیاری از كاربران شناخته شده است. چنانچه به امنیت خود در دنیای ناامن اینترنت اهمیت می دهید و می خواهید از مرورگری ایمن برای وبگردی IceDragon را به شما پیشنهاد می كنیم. این مرورگر كمك بگیرید پیش از باز شدن هر سایت عملیات اسكن وجود بدافزار روی آن را اجرا كرده و دسترسی به سایت های جاسوسی، حاوی كدهای مخرب و صفحات جعلی را مسدود می كند. این مرورگر همچون مرورگر Torch به شما این امكان را می دهد تا با كشیدن و رها كردن محتوای موردنظر آن را در صفحات اجتماعی به اشتراك گذاشته یا در اینترنت جس توجو كنید. با توجه به اینكه این مرورگر نیز همچون فایرفاكس از موتور رندر گكو استفاده می كند، پشتیبانی از افزونه های فایرفاكس نیز از ویژگی های آن به شمار می رود.

http://jjo.ir/ymuvGi

 

همه امكانات در یك سبد

نام مرورگر :  SeaMonkey

هسته مركزی/ موتور رندر : Gecko

تمركز كاربری : چندمنظوره

یكی از مرورگرهای قدیمی دنیای وب SeaMonkey نام دارد. این مرورگر تقریبا هر قابلیتی را كه از یك مرورگر انتظار دارید در خود جای داده است. ابزار مدیریت ایمیل، خبرخوان آر اس اس، ویرایشگر اچ تی ام ال و كلاینت چت IRC ازجمله ابزارهایی است كه این مرورگر در اختیار شما قرار می دهد. تنها قابلیت مفقود در این مرورگر پشتیبانی از دانلود فایل های تورنت است كه انجام این كار نیز با نصب یك افزونه در آن امكان پذیر خواهد شد.

http://www.seamonkey-project.org

 

امنیت همراه با سرعت

نام مرورگر :  Browzar

هسته مركزی/ موتور رندر :  Internet Explorer

تمركز كاربری : امنیت  حجم كم

مطمئنا باورش سخت است، اما باید باور كرد كه مرورگر Browzar با حجم كمتر از 230 كیلوبایت مرورگری سریع با امنیت بسیار بالا به شمار می رود. این مرورگر نیاز به نصب ندارد و روی هر رایانه بدون جای گذاشتن كوچكترین ردپایی قابلیت وبگردی در محیطی امن را برای شما فراهم می كند. این مرورگر برای اجرا از فایل های مرورگر اینترنت اكسپلورر كه در رایانه شما نصب شده است، كمك می گیرد و به همین دلیل نیز حجم آن تا این اندازه كاهش یافته است. عدم ذخیره سازی تاریخچه وبگردی، مسدود كردن قابلیت تكمیل خودكار، عدم ذخیره سازی كوكی ها و دیگر فایل های موقت و پاكسازی و انهدام خودكار همه اطلاعات پس از بستن مرورگر از جمله ویژگی هایی است كه وبگردی با این مرورگر را ایمن می كند.

http://www.browzar.com

 

عاشقان وبگردی

نام مرورگر :  Lunascape

هسته مركزی/ موتور رندر :  Trident, Gecko, WebKit

تمركز كاربری : وبگردی

اغلب مرورگرهای اینترنتی بر پایه سه موتور رندر قدرتمند Trident ،( مرورگر اینترنت اكسپلورر )  Gecko (مرورگر فایرفاكس) و WebKit (مرورگر سافاری و در گذشته نیز كروم) به پردازش اطلاعات و نمایش محتوای وب می پردازند. هركدام از این موتورهای رندر مزایا و معایبی دارند كه موجب می شود نمایش برخی سایت ها در برخی مرورگرها بهتر و در برخی دیگر با مشكلاتی همراه شود. مرورگر قدرتمند Lunascape برای عاشقان وبگردی طراحی شده است. این مرورگر با عملكرد منحصربه فرد خود شما را قادر می كند تا هریك از این سه موتور رندر را به دلخواه خود برای نمایش محتوای سایت ها انتخاب كنید. پشتیبانی از خبرخوان قدرتمند و امكانات بسیار زیاد از جمله مواردی است كه وبگردی با این مرورگر را لذت بخش می كند.

این مرورگر علاوه بر افزونه های انحصاری خود از افزونه های اینترنت اكسپلورر و فایرفاكس نیز پشتیبانی می كند و در سیستم عامل مك او اس ایكس و ویندوز و دستگاه های هوشمند اندرویدی، آیفون و آیپد قابل استفاده است.

http://www.lunascape.tv

 

باب دل باز یخورها

نام مرورگر :  Coowon

هسته مركزی/ موتور رندر :  Chromium

تمركز كاربری : بازی

شاید باورتان نشود ، مرورگری مخصوص Coowon اما بازی خورهاست. این مرورگر بهترین گزینه برای كاربرانی است كه به بازی های آنلاین علاقه دارند و می خواهند مدیریت كاملی روی اجرای بازی داشته باشند. شما می توانید گیم پد خود را برای استفاده در مرورگر جایگزین صفحه كلید كنید، در اجرای برخی بازی ها از رباتی كه توسط خود شما ساخته می شود كمك بگیرید و كلیك های ماوس یا صفحه كلید را ضبط كنید تا به این ترتیب به طور خودكار امتیاز بازی را جمع آوری كنید. از دیگر امكانات جالبی كه این بازی در اختیار شما قرار می دهد پشتیبانی از دكمه boss یا همان رئیس است. در صورتی که در محل كار هم بازی را رها نمی كنید و نگران حضور رئیس هستید این گزینه به شما این امكان را می دهد تا در كمتر از یك ثانیه محیط بازی از روی صفحه مرورگر حذف شده و انجام كار جایگزین آن شود. (البته بازی كردن در محیط كار را به هیچ وجه پیشنهاد نمی كنیم)

http://coowon.com

 

 

پرواز در ابرها

نام مرورگر :  Maxthon Cloud Browser

هسته مركزی/ موتور رندر :  Trident, WebKit

تمركز كاربری : مرور از چند دستگاه

مهم ترین ویژگی Maxthon  پشتیبانی از كاربری ابری است. كاربری ابری این مرورگر، شما را قادر می كند تا اطلاعات وبگردی خود را در هر دستگاهی كه به این مرورگر مجهز شده است در اختیار داشته باشید و به این ترتیب نیازی به جابه جایی اطلاعات از دستگاهی به دستگاه دیگر نخواهید داشت. اشتراك گذاری مطالب با دیگر كاربران توسط ایمیل یا پیام متنی از دیگر امكاناتی است كه از طریق قابلیت Cloud Push در اختیار شما قرار می گیرد. همچنین ابزارهای دیگری همچون خبرخوان، نوت پد، مسدودكننده تبلیغات مزاحم و لینك به بخش بازی های مكستون نیز در این مرورگر در اختیار شما قرار خواهند گرفت. مرورگر مكستون نیز همچون Lunascape از چند موتور رندر (WebKit و Trident)  پشتیبانی می كند، اما برخلاف آن مرورگر، انتخاب موتور رندر در این مرورگر به انتخاب كاربر نیست.

http://www.maxthon.com