1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

ضرورت استفاده از نخ دندان و معرفی یک سایت

بهداشت دهان و دندان و ضرورت استفاده از نخ دندان

عده ای فكر می كنند كه نخ دندان برای بیرون آوردن غذاهای بین دندانهاست و لذا اگر غذایی دربین دندانها گیر نكند، احتیاجی به نخ دندان نیست حال آنكه نخ دندان اصلاَ برای بیرون آوردن غذا از بین دندانها نیست. یعنی اگر هیچ غذایی بین دندانهای شما گیر نكند، بازهم لازم است حداقل یكبار در شبانه روز از نخ استفاده كنید .

 

دندانها دارای 5 سطح هستند ، كه تنها سه سطح آن با مسواك تمیز می شود. سطح بین دندانی به هیچ وجه با مسواك تمیز نمی شود و حال این كه میكروب كه عامل پوسیدگی است درآنجا نیزلانه می كند .حقیقت امر آن است كه درسنین نوجوانی و جوانی نیز،این سطوح بین دندانی است كه بیشتر در معرض پوسیدگی قرار می گیرد. لذا اغراق نیست اگر بگوییم در این سنین ،استفاده ازنخ دندان اهمیت بیشتری دارد،تا مسواك زدن .

آیا می دانید عامل پوسیده شدن دندانها میكروب است ؟ یا به عبارت دیگر پوسیدگی یك بیماری میكروبی است ؟

پوسیدگی، تمام خصوصیاتی كه بیماریهای میكروبی دارند را، داراست . یعنی  تا میكروبی نباشد پوسیدگی به وجود نمی آید . با حذف میكروب از محیط دهان می توان جلوی پوسیدگی را گرفت . همان طور كه میكروب ها را می توان با آنتی بیوتیك از بین برد، می توان برای حذف میكروب های عامل پوسیدگی نیز، از عوامل ضد میكروبی كمك گرفت .

بنابراین اگر شما بتوانید محیطی فراهم كنید كه در دهان شما هیچ میكروبی وجود نداشته باشد، به هیچ وجه پوسیدگی ایجاد نمی گردد . درمحیط های آزمایشگاهی نیز این امر تجربه شده است، تا وقتی درمحیطی میكروب وجود نداشته باشد، حتی اگر رژیم غذایی پر از قند به موجود زنده داده شود، در دندان هایش پوسیدگی دیده نمی شود و به محض اضافه كردن میكروب به محیط ، دندان ها پوسیده می شود .

تجمع میكروبها روی دندان پلاك میكروبی است و این همان لایه زردی است كه اگر چند روز مسواك نزنیم ، روی دندان ها جمع می شود. اگر این پلاك را از روی دندان ها حذف كنیم، میكروب ها را از دندان ها دور كرده ایم و دیگر پوسیده نمی شوند.

مجموعه نخ دندان ارکید فعالیت خود را از سال 1370آغاز کرد . آقای فرزاد هاشمی مدیریت این مجموعه را بر عهده دارد.
منطقه جاجرود اولین مکانی بود که مجموعه نخ دندان ارکید با تاسیس کارگاهی در آن تولید نخ دندان را شروع کرد و همین شروع و تلاش و پشتکار مجموعه باعث شد که هم اکنون نخ دندان ارکید یکی از با کیفیت ترین و محبوب ترین نخ دندان ها در بین استفاده باشد .
قابل ذکر است که در تولید انواع نخ دندان های ارکید از متخصصان حرفه ای در این زمینه ، مشاوره گرفته شده است و از جدیدترین اطلاعات و روش ها ی استاندارد بهداشتی در بسته بندی نخ دندان ارکید استفاده شده است.

همانطور که می دانیم این نخ دندان دارای انواع متفاوتی می باشد :
- نخ دندان ارکید مدل فانتزی، مدل خانواده،
- نخ دندان ارکید مدل رنگی
- نخ دندان ارکید مدل کلاسیک ( نخ نازکتر )
- نخ دندان ارکید مدل کارتی

نخ دندان
از ویژگی های بارز نخ دندان ارکید این است که 50 درصد آسان تر نسبت به نخ دندن های دیگر از لابه لای فضاهای تنگ دندان ها عبور می کند.


در اینجا تعدادی از فواید استفاده از نخ دندان ارکید را شرح می دهیم:
- با این نخ دندان امکان نظافت کامل دندان ها فراهم می شود و از ایجاد پوسیدگی در آنها جلوگیری می شود.
- برای جلوگیری از تجمع آلودگی لثه و جرم ما بین دندان ها، حداقل روزی یک بار از نخ دندان ارکید استفاده کنید.
- همچنین برای خوشبو کردن دهان ، می توان از نخ دندان های اسانس دار استفاده کرد.
- اگر شما به صورت مداوم و مرتب از نخ دندان استفاده کنید ، علاوه بر اینکه به بیماری های گوارشی مبتلا نمی شوید ، خطر سکته های قلبی و مغزی نیز از شما دور میشود.
- و بسیاری از فواید دیگر .....

نخ دندان ارکید

اگر درباره نحوه ی استفاده از نخ دندان مشکلی یا سوالی دارید ، با مراجعه به سایت نخ دندان ارکید جواب سوالات خود را بیابید.