1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.67

16 سرویس و محصول گوگل
16 سرویس و محصول گوگل
اغلب ما راجع‌به محصولات پرتبلیغ گوگل شنیده‌ایم؛ محصولاتی همچون خودروهای بی‌سرنشین، لنزهای تماسی هوشمند، بالون‌های گوگل و ... گرچه این محصولات و خدمات به نظر خارق‌العاده می‌رسند، اغلب ما هنوز نمی‌توانیم از آنها استفاده کنیم.

ولی واقعیت آن است که این شرکت دسته‌ای دیگر از محصولات نیز دارد که بسیار مفید هستند و احتمالاً شما حتی از وجود آنها بی‌خبرید. 

برای مثال، آیا می‌دانستید که گوگل دارای یک کتابخانه مملو از فونت‌های رایگان است؟ 

در اینجا به برخی از خدمات ارائه شده گوگل که کمتر مورد توجه قرار گرفته می پردازیم.

 

1- گوگل‌کیپ یک برنامۀ یادداشت و یادآور است که هم برای دسکتاپ و هم برای اسمارت‌فون‌ها طراحی شده است. 

2- با تایپ کردن هر مقدار زمان در سرچ گوگل که پس از آن واژۀ "timer" آورده شده باشد، می‌توانید تایمر را بر روی گوگل تنظیم کنید (و صدای آلارم را در زمان تعیین شده بشنوید). 

3- Google.com/sky به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از تصاویر منتشر شده توسط ماهوارۀ ناسا، پیمایش دیجیتالی آسمان اسلون (Sloan Digital Sky Survey) و تلسکوپ هابل در دورترین دستیافته‌های بشر در کهکشان‌ها کاوش کنید. 

4- گوگل بوک اِنگرَم ویوِئِر (Google Books nGram Viewer) ابزاری جالب است که به شما این امکان را می‌دهد تا کلمات را از میان 5.2 میلیون کتاب منتشر شده بین سال‌های 1500 تا 2008 میلادی جستجو کنید. بدین‌ترتیب می‌توانید نحوۀ استفاده و تغییر واژگان در طول زمان را مشاهده کنید. 

5- از دیدن اعداد به این بزرگی جا خورده‌اید؟ گوگل به شما در چگونگی تلفظ هیولاهای 12 رقمی کمک خواهد کرد؛ برای این کار باید کلمۀ "=englsh" را پس از آن تایپ کنید. 

6- گوگل‌ترنزلیت دارای قابلیت دستی «Manual» است که به شما اجازۀ کشیدن کاراکتر‌ها و سمبل‌ها را می‌دهد. 

7- به‌طور مشابه، ابزار ورودی گوگل (Google Input Tools) به شما کمک می‌کند تا 80 زبان مختلف را بدون نیاز به دانلود کیبوردی خاص تایپ نمایید. 

8- گوگل اسکولار جستجوی اطلاعات در مقالات و مجلات علمی و تخصصی را بسیار ساده می‌سازد.

9- فونت‌های بسیار جالبی را یافته و به رایگان از آنها استفاده کنید .(Google.com/fonts)

10- با استفاده از پروژۀ هنری گوگل (Google Art Project) می‌توانید تصاویری بسیار باکیفیت از بزرگترین موزه‌های جهان را مشاهده کنید. 

11- ابزار "Think with Google" یک ابزار دیجیتال برای بازاریابان است که از داده‌های آن برای جمع‌آوری اطلاعات و اقدامات موجود در صنعت خود استفاده می‌کنند.

12-  می‌خواهید بدانید مردم در هر لحظه به چه چیزی اهمیت می‌دهند؟ گوگل‌ترندز "Google Trends"  بیشترین واژگان جستجو شده در هر روز را نشان می‌دهد. همچنین می‌توانید ببینید که چگونه واژگان مورد جستجو در طی زمان از بین رفته و یا بیشتر کاربرد یافته‌‌اند.


13- گوگل‌اکسپرس (Google Express) این امکان را برایتان فراهم می‌کند تا همان روز غذا، لوازم الکترونیک، کتاب و ... را تحویل بگیرید. این سرویس هم‌اکنون درحدود 90 درصد از ایالات متحده را تحت پوشش خود دارد.

14- ویجت جستجوی صدای گوگل (Google Sound Search) کارکردی شبیه به Shazam داشته و به شما کمک می‌کند تا آهنگ‌هایی را که می‌شنوید شناسایی کنید. این ویجت همچنین شما را به گوگل‌پلی استور لینک می‌دهد تا بتوانید آهنگ مربوطه را خریداری کنید.

15- گوگل کاتالوگی از صداهای حیوانات دارد که می‌توانید به‌سادگی و با تایپ صداهای حیوانات "animal sounds" و یا تایپ نام یک حیوان خاص آن را بیابید. نکتۀ مهم: این کار را می‌توانید به هنگام مراقبت از کودکان انجام داده و آنها را برای مدت زیادی سرگرم نگاه دارید.

16- جی‌بورد "Gboard" ابزاری برای آیفون است که امکان جستجوی گوگل را درست در کیبورد شما فراهم آورده و نیاز به رفت و برگشت میان اپلیکیشن‌ها را از میان برمی‌دارد.


منبع :  www.businessinsider.com
ترجمه : اسکیل ما