1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00
مارک زاکربرگ -فیسبوک

زندگینامه مارک زاکربرگ موسس فیسبوک
فیسبوک (به انگلیسی: Facebook) یک سرویس شبکهٔ اجتماعی برخط است که در ۴ فوریه سال ۲۰۰۴ میلادی توسط مارک زاکربرگ و دوستانش ادوآردو سوری، اندرو مک‌کالم، داستین مسکوتیز و کریس هیوز در دانشگاه هاروارد به وجود آمد.
در ابتدا نام‌نویسی در این تارنما به دانشجویان دانشگاه هاروارد محدود بود، اما با گذشت زمان درِ آن برای دانشگاه‌های شهر بوستون، آیوی لیگ و دانشگاه استنفورد نیز گشوده‌شد. پس از افزوده‌شدن دانشگاه‌های مختلف و دبیرستان‌ها به لیست مجاز عضویت در فیس‌بوک، عضویت در آن به تدریج در دسترس تمامی افراد بالای ۱۳ سال در سراسر دنیا قرار گرفت.

در این پست قصد داریم زندگینامه مارک زاکربرگ، موسس جوان سایت فیسبوک را بصورت اینفوگرافیک برای شما همراهان ای سلکت نمایش دهیم.

مارک زاکربرگ با یک کامپیوتر مواجه شد

اگرچه پدر او یک مهندس نبود با این حال از علاقمندان ابتدایی کامپیوتر بود. در حالی که مشغول کار در یک مطب دندانپزشکی بود، فکر می کرد که کامپیوترها روش ارتباط بین افراد را تغییر خواهد داد.

اما در آن زمان از آنها برای گرفتن اسکن از دهان بیماران استفاده می کرد. مارک در سن ۱۰ سالگی از مدرسه خسته شد. پدرش متوجه این موضوع شد و او را با کامپیوتر آلتیر خود آشنا کرد. آنها با هم برنامه ای نوشتند که کامپیوتر خانه را به کامپیوتر مطب متصل می کرد. آنها این برنامه را “زوکنت” نامیدند. این برنامه به دکتر Z (به این نام معروف بود) و به آنها اعلام میکرد که ‘ بیماردارید‘ و این موضوع خیلی بهتر از صدا زدن منشی بود. 

 

مارک زاکربرگ هک کردن را آغاز کرد 

مارک به سرعت هر آنچه را که پدرش می دانست را یاد گرفت. او با یک معلم خصوصی شروع به درس خواندن کرد. سپس در حالی که هنوز مدرسه می رفت در یک کلاس دانشگاهی در رشته کامپیوتر شرکت کرد. شروع به خواندن کتاب کرد. اما زمانی که به مدرسه ای خصوصی رفت و با آدام دی آنجلو، مخ برنامه نویسی، آشنا شد واقعا شروع به یادگیری برنامه نویسی کرد. آنها موزیک پلیر هوشمندی ساختند که ذائقه کاربران را می دانست. مایکروسافت خیلی زود متوجه این برنامه شد و پیشنهاد پول و شغل داد اما زوکربرگ علاقمند نبود.

بعد از آن، حداقل ۱۱ بار به او مبالغ میلیونی و حتی میلیاردی پیشنهاد شد و او هر بار رد کرد چرا که پروژه و طرح های بزرگتری داشت.


زندگینامه مارک زاکربرگمنبع : starthub.pro
Shirinpolo 130x400 1
3
400x130
113.gif