1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

سایت airbnb

معرفی استارت آپ
Airbnb: رزرواسیون هتل

Airbnb یک وبسایت در زمینه رزرواسیون هتل است استارت آپی که در سال ۲۰۰۹ با جذب ۲۰ هزار دلار سرمایه کارش را اغاز کرد و بعد از گذشت ۵ سال به بزرگترین رزرواسیون اینترنتی تبدیل شد.

 

 سرویس موفقی که افراد مشهوری مانند جف بزوس مدیرعامل آمازون و اشتون کچر بازیگر و مجری معروف آمریکا در آن سرمایه گذاری کرده اند.این سرویس یک لیست بلند بالای ۵۰۰ هزار تایی از ۳۳ هزار شهر در ۱۹۲ کشور را جهت رزرو به شما پیشنهاد میدهد!

آدرس سایت : https://www.airbnb.com

سال تاسیس: August 1, 2008

بنیانگذاران: Nathan Blecharczyk, Joe Gebbia, Brian Chesky

تعداد کارکنان: ۳۶

دفتر مرکزی: سان فرانسیسکو

میزان کل سرمایه گذاری: ۷۹۴ میلیون دلار

دسته بندی: مسافرتی ، هتل داری ، رزرواسیون

شعار سایت: به خانه خوش آمدی!

اما این فکر بکر از چه زمانی به ذهن مؤسسان Airbnb وارد شد؟

در اکتبر سال ۲۰۰۷، زمانی که دو دوست به نام‌های برایان چسکی و جو جیبیا، مقیم سانفرانسیسکو شده بودند و یک اتاق زیر شیروانی را اجازه کرده بودند، متوجه شدند که از عهده پرداخت اجاره برنمی‌آیند، پس به این فکر افتادند که یک اتاق را اجاره بدهند و به مهمان صبحانه هم بدهند تا قسمتی از هزینه را دربیاورند، از همین جا بود که ایده سرویس آنلاینی که اتاق خواب و صبحانه را بشود با آن ارائه داد به ذهنشان رسید، با پیوستن ناتان بلچارژیک – یک فارغ التحصیل رشته معماری دانشگاه هاروارد- به آنها در سال ۲۰۰۸، آنها شرکت AirBed & Breakfast را تأسیس کردند.

 Airbnb چگونه کار می کند؟

Airbnb برای هر رزرو از میزبان ها ۳% و از میهمان ها بین ۶ تا ۱۲% کمیسیون می گیرد. شما در این وبسایت، گزینه های متنوعی در اختیار دارید. از یک اتاق مشترک بگیرید تا یک خانه کامل، می توانید استخر یا ماشین لباسشویی و هر چه که فکر می کنید داشته باشید. همچنین می توانید عکس های خانه، میهمان/میزبان و نقشه را مشاهده کنید.

چرا مردم آن را دوست دارند؟

در این رابطه مجموعه ای از دلایل وجود دارند، اما اصلی ترین آنها دلیل مالی است. میهمان ها یک طیف بسیار گسترده از قیمت ها را در اختیار دارند و در مقایسه با پولی که می پردازند، از امکانات بسیار خوبی برخوردار می شوند. میهمان ها می توانند تنها با پرداخت شبی چند پوند تا چند صد پوند اقامتگاه مورد نظر خودشان را در مکانی ایده آل اجاره کنند. مکان هایی که اجاره هتل در آنها قیمتی بیش از چند برابر خواهد داشت.

میزبان ها نیز می توانند از اتاق های خالی خانه پول در بیاورند. در واقع طبق اظهار نظر اقتصاددان، دکتر مارگارت ثسایرا، اگر یک نفر خانه خود را از طریق Airbnb برای هفت روز در هر ماه اجاره دهد، می تواند مبلغی حدود ۵۶۰۰ پوند به درآمد سالانه خود اضافه کند. مبلغی که معادل ۱۵ درصدِ درآمد میانگین هر خانوار در انگلستان می باشد.

دیگر مزایای آن چیست؟

Airbnb علاوه بر مزایای مالی که به آنها اشاره کردیم، یک مزیت دیگر نیز دارد: بسیاری از میهمان ها دوست دارند که مثل شهروندان محلیِ شهری که در آن اقامت دارند، زندگی کنند. همچنین میزبان ها هم از اینکه افراد جدیدی را می بینند و خانه و زندگیشان را به رخ آنها می کشند، لذت می برند!

آیا پروسه رزرو کردن ساده است؟

بله. بسیار ساده است. فقط کافیست که یک پروفایل بسازید (که می توان آن را به حساب شما در شبکه های اجتماعی وصل کرد). سپس می توانید به میزبان ها پیام ارسال کنید و به صورت آنی اقامتگاه خود را رزرو کنید یا حتی درخواست خودتان را برای رزرو در روزهای بعد ثبت کنید. میزبان ها باید تقویمی از روزهایی که می توانند خانه خود را اجاره دهند، ارائه کنند. (که اکثر این تقویم ها به روز می باشند) همچنین آنها به شما اطلاع می دهند که چه لوازمی (حوله، سشوار و …) را می توانند برای شما تهیه کنند.

آیا هزینه های پنهان وجود دارد؟

برخی میزبان ها برای تمیز کردن اتاق یا خانه از شما هزینه ای علاوه بر هزینه اجاره دریافت می کنند. البته معمولا قبل از رزرو در مورد این هزینه ها به شما اطلاع می دهند.

این خانه ها پذیرش (ریسپشن) ندارند، چطور از رزرو خود مطمئن شویم؟

پس از ثبت رزرو، زمان و مکان ملاقات با میزبان را تنظیم می کنید. می توانید قرار را در همان مکانی که اجاره کرده اید بگذارید. یا اگر راحت نیستید، می توانید در مکانی شلوغ تر و راحت تر یکدیگر را ببینید.

برخی از میزبانان Airbnb، برای راحتی خود، کارمندی را استخدام کرده و اداره امور را به وی سپرده اند. پس ممکن است هنگام ملاقات، با یکی از آنها روبرو شوید.

بعد از آن چه می شود؟

آنها خانه را به شما نشان می دهند، اطلاعات و جزییات تفریحی، اقامتی و … را برایتان شرح داده و نهایتا به شما می گویند که هنگام خروج، کلید را در کجا قرار دهید.

اما آیا می شود به این افراد اطمینان کرد؟

بله. در این وبسایت، میزبان و میهمان هر دو می توانند عملکرد طرف مقابل را بررسی کنند. بررسی هایی صادقانه که البته بعد از اقامت قابل ارائه هستند. همچنین سیستمی به نام آی دی های تایید شده (Verified ID) وجود دارد که هویت افراد را با مطابقت دادن پروفایل Airbnb و صفحات اجتماعی آنها، تایید می کند.

آیا می توان به توضیحات اطمینان کرد؟

در دنیای مجازی همیشه خطر وجود دارد. ممکن است واقعیت با عکس ها و توضیحات متفاوت باشد. اما شما می توانید با کمک گرفتن از بررسی های (Review) دیگر اعضا، انتخاب بهتری داشته باشید.

نحوه پرداخت هزینه چگونه است؟

میهمان ها می بایست تمام هزینه اقامت را پرداخت کنند و میزبان ها ۲۴ ساعت پس از ورود میهمان، می توانند هزینه را دریافت کنند.

امنیت میزبان ها چه می شود؟

Airbnb یک خط تلفن ۲۴ ساعت برای میهمان ها ومیزبان ها دارد. همچنین به تازگی برای حمایت از میزبان ها در مقابل سرقت و خرابکاری، قوانین بیمه ای وضع کرده است. برای مثال در بریتانیا و ۲۸ کشور دیگر، میزبان ها تحت پوشش بیمه ی ۶۰۰٫۰۰۰ پوندی قرار می گیرند.

همیشه می‌توان فکر بکر داشت و آن را عملی کرد.