1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

درباره فروشگاه اینترنتی اتسی

محصولات دست ساز خانگی یکی از بهترین گزینه ها برای کار در منزل و کارآفرینی خانگی است، بخشی از کارآفرینی که امروزه به دلیل کمترین نیاز به سرمایه مالی و تخصصی، نیروی انسانی و همچنین توجه به حفظ محیط زیست توجه زیادی به آن می شود.

ارزان بودن قیمت تمام شده محصول، خلاقانه بودن و همچنین ارتباط احساسی که این نوع از محصولات با مشتری برقرار می کند از دیگر شاخصه های کارآفرینی در منزل است.

Etsy شاید مشهورترین سایت فروش وسایل دست ساز باشد. Etsy یک فروشگاه و بازار برای محصولات دست ساز خانگی است، Etsy یکی از بهترین سایت ها برای ارائه، خرید و فروش و همچنین آموزش و ساخت محصولات خانگی و دست ساز است. مجموعه ای عالی از لوازم دست ساز خلاقانه و حتی حرفه ای، محصولات این سایت در گروههای مختلف شامل: لوازم خانگی و آشپزخانه، جواهرات و بدلیجات، لوازم بانوان، آقایان، کودکان و.. دسته بندی شده اند.


هسته اولیه تشکیل دهنده آن شرکت کوچکی به نام isospace بوده که در سال ۲۰۰۵ این فروشگاه را بنیان گذاشته است. یکی از بنیان گزاران Etsy درباره انتخاب اسمش می گوید که اسمی بی معنی را انتخاب کردم چون می خواستم برندی را از هیچ خلق کنم. با وجود افت و خیزهای فراوان، فروش این سایت در مجموع سیر صعودی داشته و در دسامبر سال ۲۰۱۰ با هفت میلیون کاربر ثبت شده درآمدش از ۱۸۰ میلیون دلار به ۳۱۴ میلیون دلار رسیده است.

Etsy اجتماع و محل ارتباط تولیدکنندگان کارهای دستی و خریداران به منظور خرید و فروش صنایع یادشده است و طبق قانون Etsy تنها کسانی حق فروش دارند که محصولات ساخت خود را بفروشند و واسطه ها حق فروش در این فروشگاه اینترنتی را ندارند. البته در سال ۲۰۱۳ Etsy تصمیم گرفت که به تدریج راه را برای فروش محصولات ساخت کارخانه ها و نیز ارتباط بین طراحان و سازندگان، باز کند.

 درباره اتسی

می توانید در Etsy برای خودتان یک فروشگاه بسازید و محصولات ساخته شده خودتان را عرضه کنید، علاوه بر این که می توانید از صدها نمونه ساخته شده سایر کاربران دیگر ایده گرفته و محصولات جدیدتری بسازید، حتی اگر وقت و حوصله ساخت چیزی را در منزل ندارید در اینگونه سایتها می توانید لوازمی را پیدا کنید که بسیار خوب و مفید هستند و در عین قیمت کم هرگز دربازار یافت نمی شوند زیرا بازار بیشتر مختص لوازم تولید انبوه و صنعتی می باشد، این محصولات می تواند به عنوان یک کادوی خوب در نظر گرفته شود.

 

از دیگر نکات خوب این سایت، ux سایت Etsy یعنی کاربری ساده و حرفه ای، دسته بندی موضوعی بسیار خوب و یک فروشگاه حرفه ای است. اگر چه این سایت به زبان انگلیسی و مستقر در آمریکاست اما کاربران بسیار زیادی در سراسر شهرهای جهان از برلین، لندن و تورنتو گرفته تا شانگهای، دهلی و ایران دارد.

خرید جواهرت از سایت Etsy

یکی از اقلام بسیار جالب توجه‌ای که می توانید در این فروشگاه به سادگی خریداری کنید، انواع زیورآلات و جواهرات دست‌ساز در گستره بسیار وسیعی از قیمت‌ است.

انواع و اقسام جواهرات از جمله دست‌بند، گردن‌بند، گوشواره، ست‌های جواهرات، ساعت و غیره در دسترس شما است. مثلا با ورود به زیرگروه Necklaces، انواع دسته‌های موجود در این کالا نمایش داده می‌شود. برای مثال انواع گردن‌بندها از جمله Beaded، Pendant، Locket، Chain و از این نوع به صورت مجزا دسته‌بندی شده‌اند که می توانید با کیلک کردن برروی عکس هر یک، وارد مجموعه گردن‌بندهای آن نوع بخصوص شوید.

 

هنگام خرید به نکته ها زیر توجه داشته باشید :

این سایت مشابه سایر فروشگاه های آنلاین خارجی درست مانند eBay، در ETSY نیز فروشندگان از طرف مشتریان خود بازخورد یا Feedback دریافت می کنند. هرچقدر این بازخورد مثبت‌تر باشد، نشان دهنده اطمینان‌پذیری و صحت عملکرد فروشنده است. بنابراین به این فاکتور دقت کنید.

با دقت تمام مشخصات ارائه شده توسط فروشنده و نیز Shipping Policy یا روال ارسال کالا توسط وی را بررسی کنید. در این قسمت، در صورت لزوم از ابزارهای مترجم مثل Google Translator استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید ابهامی درباره وضعیت کالا برای شما باقی نمانده‌است، زیرا این مشخصات طبق قانون بخشی از قرارداد فروش را تشکیل خواهند داد.

حتما قبل از سفارش کالاهای دست‌ساز، با مراجعه به قسمت About سازنده/فروشنده، از روش ساخت آن آگاهی یافته و مطمئن شوید که کالایی که می‌خواهید سفارش دهید دقیقا همانی است که به دنبالش بودید. در صورتی که با مراجعه به قسمت About با یک صفحه خالی مواجه شدید، به احتمال زیاد این کالا دست‌ساز نیست یا توسط فروشنده آن ساخته نشده است.

در Etsy با استفاده از دسته ها و تگ های روی محصولات می توان محصول مورد نظر را یافت. در ژانویه ۲۰۱۳، Etsy بیست و دو میلیون عضو و بیش از ۸۰۰ هزار فروشنده در تقریبا ۲۰۰ کشور جهان داشته است و این نشان دهنده حجم محصولات در این فروشگاه است. در Etsy می توانید از عکس گرفته تا وسایل مورد نیاز منزل، اسباب بازی، مواد غذایی، جواهرات و هرچه که فکرش را می کنید، بیابید.

www.etsy.com