1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

20 اشتباه کوتاه شدن عمر باتری ها - 2
در ادامه قسمت اول(برای مشاهده قسمت اول کلیک نمایید)، در قسمت دوم و پایانی به بقیه  20 اشتباهی که باعث می شود عمر گجت ها کوتاه شود می پردازیم.


مانیتور


12- لپتاپ یا مانیتور خود را به دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. قرار گرفتن آن ها در طولانی مدت در معرض نور خورشید باعث محو شدن رنگ ها می شود.

13- مانیتور لب تاب بسیار آسیب پذیر است، هنگام دست زدن به آن با انگشتانتان به آن بسیار مراقب باشید تا باعث ایجاد نقاط تاریک دائمی نشود.

14- برای تمیز کردن مانیتورها بهتر است از یک دستمال بدون پرز استفاده کنید. به هیچ عنوان نباید از مایع پاک کننده ی شیشه استفاده کرد زیرا آن حاوی آمونیاک می باشد که می تواند صدمات جبران ناپذیری به صفحه ی نمایش وارد کند.

15- قبل از بستن لب تاپ مطمئن باشد که چیزی بر روی صفحه کلید وجود ندارد. حتی یک شیئ کوچک مثل یک خرده نان می تواند به سطح شیشه ای مانیتور صدمه وارد کند.
 
نوسانات ولتاژ

16- در هنگام آمدن رعد و برق حتما لب تاپ خود را از برق بکشید و حتی کابل اینترنت خود را از برق جدا کنبد. فیترهای شبکه برای محافطت دستگاه ها از ولتاژهای بالا اعمال می شوند اما آن ها به سختی می توانند در برابر رعدوبرق که توان ولتاژی آن ها به هزاران گیگا ولت میرسند، مقاومت کنند.

17- اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که در آنجا نوسانات برق زیاد اتفاق می افتد بهتر است از یک دستگاه برق اضطراری برای محافطت از دستگاهتان استفاده کنید.
 
از بین بردن گردو غبار

18- اگر گوشی تان را در کیف و در کنار وسایل دیگر بگذارید پورت(درگاه) گوشی تان پر از گردو غبار و خرده ریز های داخل کیفتان می شود و ممکن است شما را به دردسر بیاندازد. برای پاک کردن خرده ریزهایی که داخل پورت گوشی تان رفته اند ابتدا گوشی خود را خاموش کنید و بعد با دقت با یک خلال دندان خرده ریز ها را در آورید و در پایان با یک پارچه نرم و بدون پرز آن را تمیز کنید.

19- توصیه می شود یک جایی از کیفتان مخصوص جای کوشی همراهتان باشد.

20- یک یا دوبار در سال (بسته به شرایط کارکرد)لپ تاپ یا کامپیوتر شما نیاز دارد تا گرد و غبار داخل آن تمیز شود.اگر صدای فن کامپیوتر شما زیاد شد یا لپ تاپ تان بیش از حد نرمال گرم شد، زمان تمیزکردن گرد و غبار داخل آنها فرا رسیده است.
اگر شما ترس از باز کردن قطعات و تمیز کردن کامپیوتر و لپ تاپ خود را دارید و یا نمی دانید چطور این کار را انجام بدهید، با نزدیکترین مرکز خدمات معتبر محل زندگیتان تماس بگیرید.

منبع : brightside.me