1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

20 اشتباهی که باعث کوتاه شدن عمر گجت ها می شود:
20 اشتباهی که باعث کوتاه شدن عمر گجت ها می شود:

در اغلب اوقات ابزار های الکترونیکی که استفاده می کنیم، فقط برای نیمی از یک سال پس از خریداری ، کار می کنند و در اکثر موارد خودمان مقصر هستیم، ما برای نگهداری از آن ها هیچ وقت به جزییات مراقبت از این تکنولوژی ها دقت نمی کنیم.

ای سلکت نکات ضروری برای طولانی تر شدن عمر تبلت، گوشی مبایل یا لب تاپ را به شما آموزش می دهد.

شارژ باتری:

1- باتری های لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر های مدرن ، هیچ حافطه ی موثری ندارند که شارژ را درون خود نگه دارند. بنابراین تلفن ها، تبلت ها و لب تاپ ها نیاز دارند که دوباره شارژ بشوند بطوریکه نوار نشان دهنده ی شارژر باتری  نباید به صفر  برسد. دلیل این کار به این علت  است که تولیدکنندگان، عمر یک باطری را توسط چرخه ی کامل خالی شدن آن اندازه گیری می کنند.(معمولا بین 400-600 چرخه می باشد).


2- بنابراین برای افزایش عمر باتری خود باید بیشتر اغلب آن را شارژ کنید. بهترین گزینه این هست که هر زمان که شارژ باتری شما بین %10تا 20% بود آن را شارژ کنید.این باعث میشود تا چرخه ی تخلیه شارژ  افزایش پیدا کند.

3- زمانی که باتری کامل شارژ شد، دستگاه رو از برق بکشید. این باعث می شود باطری شما آسیب نبیند. یک کنترل کننده ی داخلی، باتری را از شارژ شدن بیش از اندازه متوقف میکند. اما این بدین معنی نیست که شما باید بطور مداوم تلفن خود را شارژ کنید. اگرشما شارژ باتری را بین 40% تا 80% نگه دارید عمر باتری ها طولانی تر خواهند شد.

4- شما از خود می پرسید چرا باتری های ارزان قیمت مطمئن نیستند؟خب آن ها یا استاندارد نیستند یا کنترل گر داخلی رو ندارند. از این رو توصیه می شود که باتری خود را با کابل هایی که مخصوص خود دستگاه نیستند و یا با USB شارژ نکنید.

5- اجتناب کردن از شارژر های "فوق العاده سریع" که ادعا می کنند که باتری شما در کمتر از یک ساعت شارژ می شود.

6- اگر گوشی شما دارای یک محافظ بزرگ بود، آن را قبل از شارژ کردن بیرون بیاورید، زیرا آن می تواند باعث شود که باطری شما بیش از حد گرم شود.

7- توصیه می شود هر سه ماه یک بار باتری تلفن یا تبلت خود را تا 0% تخلیه کنید و بعد از آن تا 100% شارژ کنید.

کنترل دما

8- زمانی که از یک لب تاپ استفاده می کنید از گذاشتن آن بر روی زانوها و یا گذاشتن آن بر روی تخت جلوگیری کنید. زیرا نباید مانعی جلوی دهانه ی تهویه ی دستگاه قرار بگیرد و باعث گرم شدن آن شود. راه حل ایده آل این است که از یک استند ویژه ی لب تاپ استفاده کنیم.

9- درجه حرارت بالا بدترین دشمن برای باتری گجت ها است، باتری گجت ها نمی تواند گرمای بیش از حد را تحمل کنند. بنابراین، دستگاه های خود را در معرض نور مستقیم خورشیدو نزدیک به منابع گرمایی قرار ندهید.

10- در زمان سرما هنگامی که از بیرون وارد خانه یا محل کار می شوید همان لحظه لپ تاپ خود را روشن نکنید؛ مدت زمانی نیاز است تا دمای لپ تاپ با دمای داخل وفق پیدا کند. بهتر است به مدت حدود یک ساعت صبر کنید.

11- در صورت امکان سعی کنید در هوای سرد از گوشی های هوشمند خود استفاده نکنید،  آن را در جیب کت خود و یا در یک پوشش محافظ قرار دهید . درجه حرارت پایین برای باتری ها بسیار مضر هستند.

ادامه دارد...

منبع : Brightside.me