1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

بازاریابی ایمیلی
در آخرین بخش از سری نکات صد و شصت و یک نکته کسب و کار می رسیم به بخش "ایمیل مارکتینگ".
دوستان محترم می توانند در انتهای این پست ، "صد و شصت و یک کسب و کار" را بصورت کامل و با فرمت PDF دانلود نمایند. 

بخش چهار : ایمیل ماركتینگ

درس شماره :  147

شناخت خوانندگان

خوانندگان ایمیل خود را بشناسید. چه کسی را میخواهید با متن ایمیل خود جذب کنید؟ مطالب خود را به صورت خاص بنویسید و بر روی خوانندگانی که هدف اصلی شما هستند تمرکز کنید.

درس شماره :  148

داشتن هدف مشخص

انتظار دارید خوانندگان ایمیل شما چه عملی انجام دهند؟ آمدن به یک سمینار علمی یا خرید یکی از محصولات یا خدمات شما؟ تا زمانی که یک هدف کاملاً واضح نداشته باشید با ارسال ایمیل وقت مردم را هدر ندهید!

درس شماره :  149

رسیدن به دید مشترك

به جای استفاده از کلمات تشریفاتی، تصویر واضحی از آنچه که میخواهید به خواننده منتقل کنید، برایش ترسیم نمایید. باید کاری کنید که خواننده ایمیل، با شما به یک دید مشترک برسد تا بتوانید عمل مورد نظرتان را از او درخواست نمایید.

درس شماره :  150

كمک به تصمیم گیری

باید بدانید که خوانندگان ایمیل شما شخصیتهای متفاوتی دارند. اگر خوانندگان، افراد متخصصی هستند، به اندازه کافی اطلاعات تخصصی در متن نامه خود بگنجانید تا آنها را در تصمیم گیری یاری نماید. میتوانید چند نقل قول از افراد خبره، چند ویژگی برجسته و توضیحاتی در مورد مزایای اصلی در ایمیل خود قرار دهید.

درس شماره :  151

اولین پیش نویس نامه

هنگامیکه اولین پیش نویس نامه خود را تهیه میکنید هرچه در دل دارید بیرون بریزید. هر چیزی که به ذهنتان میرسد بر روی کاغذ بنویسید. سپس برگردید و قسمتهای اضافی را حذف کنید. قسمتهای اضافی عبارتند از : اطلاعات غیر اساسی، اطلاعاتی که به طور مستقیم به بازار هدف شما ارتباط ندارد و اطلاعاتی که در روند منطقی خواندن نامه وقفه ایجاد میکند.

درس شماره :  152

جلب توجه

برای تأثیر گذاری بیشتر، قبل از نوشتن متن نامه در ابتدا یک جمله مختصر برای جلب توجه خواننده بنویسید. این جمله مختصر خواننده را جذب کرده و او را برای خواندن بقیه مطالب تحریک میکند. همچنین برای وادار کردن او به کلیک بر روی لینک مورد نظر قلاب هایی را برای گرفتن توجه خواننده در متن نامه بگنجانید تا حس کنجکاوی او بیشتر شود. مثلاً « اما صبر کنید! اطلاعات بیشتری در اینجا برای شما داریم ! »  یا « خوب، حالا قسمت شیرین ماجرا شروع میشود!»

درس شماره :  153

اطمینان از عملكرد صحیح

هنگامیکه نامه تهیه شده را دوباره خوانی میکنید مطمئن شوید آنچه که نوشته اید، نتایج مورد انتظار را به همراه خواهد داشت. تا زمانی که مطمئن نشده اید بر روی آن کار کنید. فراموش نکنید شما فقط یک شانس در اولین برداشت خواننده خواهید داشت. پس موقعیت را از دست ندهید.

درس شماره :  154

تحریک خواننده

یک تکنیک ساده در زمینه بازاریابی از طریق ایمیل ارسال نامه های متوالی با مضامین یکسان ولی با یک پاراگراف متفاوت جلب توجه کننده است. مثلاً اولین نامه را با این عنوان ارسال کنید : « فقط 6 کالای دیگر باقی مانده است... به اولین خریدار کالاهای باقی مانده یک عدد ...... هدیه داده میشود .» سپس پاراگراف مورد نظر را در نامه بعدی به این صورت بنویسید: « فقط 3 کالای دیگر باقی مانده است...  » و به همین صورت کالای خود را کمیاب جلوه دهید تا خواننده برای خرید از شما تحریک شود.

درس شماره :  155

یادگیری مهارت بازاریابی

همواره به دنبال یادگیری مهارت عرضه محصول و ارائه پیشنهاد خرید کالایتان از طریق ایمیل باشید. داشتن مهارت بازاریابی از طریق ایمیل برای هر کسی که علاقمند به کسب و کارهای اینترنتی است بسیار ضروری است.

درس شماره :  156

استفاده از نرم افزارهای تخصصی ایمیل

از نرم افزارهای قوی و تخصصی برای ارسال ایمیل استفاده کنید. هرچند که قابلیت ارسال ایمیل به صورت رایگان بر روی کامپیوتر شما وجود دارد اما اگر قصد بازاریابی الکترونیکی با استفاده از ایمیل دارید توصیه میکنیم حتماً از نرم افزارهای تخصصی این کار استفاده نمایید.

درس شماره :  157

به دست آوردن نشانی ایمیل

یکی از مهمترین مهارت ها، توانایی گرفتن ایمیل بازدیدکنندگان سایت است. این کار اولین بخش پروسه بازاریابی الکترونیکی شما خواهد بود و در طراحی سایت خود باید اولویت اصلی را به آن بدهید. با هر ترفندی که میتوانید بازدیدکننده را راضی کنید تا آدرس ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهد. سعی کنید برای آنها دلیل قانع کننده ای بیاورید. مثلاً عضویت رایگان برای دسترسی به مطالب رایگان و مفید یکی از دلایلی است که باعث میشود دیگران ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهند.

درس شماره :  158

خبرنامه اختصاصی

حتماً یک خبرنامه اختصاصی از طریق پست الکترونیکی در سایت خود داشته باشید. با این کار اولین قدم بازاریابی از طریق ایمیل را برداشته اید عنوانی انتخاب کنید که در نگاه اول توجه خواننده را جلب کند. یکی از بهترین راه های افزایش فروش داشتن خبرنامه الکترونیکی و تبلیغ کالاهای جدید در آن میباشد.

درس شماره :  159

خروج از عضویت

همواره در ایمیل های خود این امکان را به خواننده بدهید تا در صورت نیاز از عضویت در خبرنامه شما خارج شود. ممکن است خواننده علاقه ای به مطالب شما نداشته باشد. کاری نکنید که شخص مورد نظر هر روز بدون خواندن نامه شما، با عصبانیت آنرا حذف کند.

درس شماره :  160

نامه های تأثیرگذار

نامه های فروش خود را با یک عبارت یا جمله تأثیرگذار، محکم و قوی به پایان برسانید. آن میتواند یک پاداش رایگان، یک تخفیف ویژه، یادآوری یک مزیت مهم، آخرین فرصت سفارش دهی یا مانند آنها باشد.

 

همواره به دنبال جمع آوری آدرس ایمیل افرادی باشید که به موضوع سایت و کسب و کار شما علاقه مند هستند. همیشه فهرست خود را به روز کنید و تا جایی که امکان دارد به آن بیفزایید.

دانلود کامل 161 نکته کسب و کار اینترنتی