1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

کتاب الکترونیکی بخش پایانی
درس شماره :  128

جلد كتاب

کتاب « برای کتاب الکترونیکی خود یک جلد مناسب طراحی کنید. این کار به کتاب الکترونیکی شما یک خاصیت فیزیکی میدهد و به بیننده این ذهنیت را القاء می کند که با یک کتاب واقعی روبرو شده است.

همچنین طراحی جلد برای » بودن کتاب الکترونیکی، به آن ارزش بیشتری می بخشد زیرا شما با این کار نشان داده اید که مطالب شما آنقدر مهم و با ارزش هستند که دارای یک جلد منحصر به فرد باشند!

درس شماره :  129

هزینه تهیه كتاب الكترونیكی

تهیه کتابهای الکترونیکی هیچ هزینه ای ندارد! با دانلود نرم افزارهای رایگان ساخت کتابهای الکترونیکی، تهیه مطالب مورد نیاز از اینترنت و صرف کمی وقت، می توانید یک کتاب الکترونیکی جذاب تهیه کنید و از مزایای بی شمار آن بهره بگیرید!

درس شماره :  130

فرمت مناسب

با اینکه فرمت های فایلی زیادی برای کتابهای الکترونیکی وجود دارد، اما کاربردی ترین و پرطرفدارترین فرمت کتابهای الکترونیکی در اینترنت، فرمت HTML اجرایی است. این نوع کتاب های الکترونیکی که دارای پسوند « exe » هستند، برای اجرا شدن به هیچ نرم افزار خاصی بجز IE نیاز ندارند .

در صورت امکان سعی کنید کتاب الکترونیکی خود را به چند فرمت مختلف از جمله exe و pfd در سایت قرار دهید. همچنین بهتر است قبل از قراردادن آنها در سایت، با استفاده از نرم افزارهایی مانند winrar یا winzip فایلهای مورد نظر را فشرده سازی کنید.

درس شماره :  131

نامگذاری فایلها

بنابر توصیه افراد حرفه ای در زمینه کتابهای الکترونیکی، همیشه برای فایل کتاب الکترونیکی خود، مانند عنوان کتاب یک نام با معنی انتخاب نمایید. رعایت این مساله بسیار ضروری است زیرا بعد از دانلود کتاب الکترونیکی، نام فایل آن هم شما را در رساندن مفهوم کلی کتاب و هدف شما یاری میکند. بعنوان مثال اگر یک کتاب الکترونیکی با عنوان "رازهای بازاریابی" منتشر کرده اید استفاده از نام Marketing-Secrets بسیار بهتر از msec می باشد.

درس شماره :  132

چند صفحه؟

سؤالی که ممکن است پیش بیاید این است که یک کتاب الکترونیکی باید چند صفحه داشته باشد. در حقیقت تعداد صفحات یک کتاب الکترونیکی میتواند بین 5 صفحه تا 500 صفحه داشته باشد. بستگی دارد مطالب شما چقدر باشد. بهترین تعداد صفحه برای یک کتاب الکترونیکی، به اندازه ای است که مطالب شما در آن جای بگیرد!

درس شماره :  133

حجم مناسب

در هنگام طراحی و ساخت و یک کتاب الکترونیکی دقت داشته باشید حجم فایل آن برای دانلود در اینترنت مناسب باشد. زیرا بسیاری از کاربران، اینترنت پر سرعت در اختیار ندارند و در صورت بزرگ بودن اندازه فایل ، ممکن است تعدادی از مشتریان بالقوه خود را از دست بدهید. معمولاً برای یک کتاب الکترونیکی حداکثر حجم 1 تا 2 مگابایت مناسب است.

درس شماره :  134

گزارشات رایگان

گزارشات رایگان در اینترنت به سادگی قابل دریافت هستند و در هر زمینه ای می توانید هزاران گزارش مختلف را بیابید. این نوع گزارشات منابع بسیار مناسبی برای نوشتن یک کتاب الکترونیکی میباشند. چراکه هم به سادگی یافت می شوند و هم اینکه به علت اعتبار اینگونه مطالب، طرفداران زیادی برای آنها وجود دارد. در ضمن نیازی نیست وقت خود را صرف فکر کردن برای نوشتن مطالب طولانی کنید!

درس شماره :  135

كاتالوگ محصولات

یکی از کاربردهای کتابهای الکترونیکی، استفاده به عنوان کاتالوگ محصولات است. به این ترتیب شما می توانید محصولات خود را بهتر معرفی کرده و برای هر کدام از آنها یک بروشور به صورت الکترونیکی داشته باشید. می توانید جزئیات بیشتر، دستورالعمل استفاده یا تصاویر مختلفی از محصول خود را در این کاتالوگ ارائه دهید.

درس شماره :  136

اعتبار كتاب الكترونیكی

مراقب باشید کتابهای الکترونیکی شما، اعتبارشان را از دست ندهند. در صورت امکان نسخه های جدیدتری از کتاب الکترونیکی خود، عرضه کنید. مطالب قبلی را ویرایش کنید، مطالب و صفحات جدیدی به آن بیفزایید و مطالبی را که در اثر مرور زمان غیر کاربردی شده اند حذف نمایید.

درس شماره :  137

مطالب پرطرفدار

برای افزایش دانلودهای کتاب الکترونیکی خود، همواره در اینترنت به دنبال یافتن مطالب پر طرفدار باشید. وبلاگ ها بهترین منابع برای پیدا کردن موضوعات و مطالب پرطرفدار هستند.

درس شماره :  138

راهنمای نرم افزارها

یکی دیگر از استفاده هایی که می توان از کتابهای الکترونیکی کرد، آموزش نرم افزارهای مختلف و راهنمای کار با آنها است. از آنجا که یادگیری نرمافزارهای جدید و کاربردی در میان کاربران اینترنت طرفداران بسیار زیادی دارد، می توانید از این فرصت استفاده کرده و راهنمای نرم افزارهای پر طرفدار را در کتابهای الکترونیکی خود بگنجانید. البته نیازی نیست خود شما طرز کار با همه نرم افزارها را بدانید. فقط کافیست گشت و گذاری در اینترنت داشته باشید تا راهنمای استفاده از صدها نرم افزار متنوع را به دست آورید!

درس شماره :  139

اطلاعات تماس

بهتر است در کتاب الکترونیکی خود، اطلاعات تماس تان را ذکر کنید. همچنین میتوانید عکس خود را هم در آن قرار دهید. با این کار، خود را به خواننده بهتر معرفی کرده و نشان داده اید که برای کار خود ارزش قائل هستید و خود را مخفی نکرده اید.

درس شماره :  140

درآمد آینده

به کتاب های الکترونیکی به عنوان درآمدهای آینده خود نگاه کنید. در حقیقت شما با انتشار کتابهای الکترونیکی در حال سرمایه گذاری هستید. کتابهای الکترونیکی می توانند در آینده ای نزدیک، کاربران سایت شما را به مشتری تبدیل کرده و برای شما ایجاد درآمد کنند.

درس شماره :  141

راههای پیدا كردن موضوعات

پیدا کردن یک موضوع برای کتاب الکترونیکی چندان دشوار نیست. کافی است نگاهی به اطراف خود بیندازید. تبلیغات تلویزیونی، روزنامه ها و مجله ها، سایت ها و وبلاگهای پرطرفدار و خواسته ها و نیازهای مردم، بهترین راهنمای شما برای پیدا کردن موضوعات جذاب برای کتابهای الکترونیکی هستند.

درس شماره :  142

تبدیل مقالات به كتاب الكترونیكی

مقالات سایت خود را به صورت یک کتاب الکترونیکی درآورده و به کاربرانتان هدیه کنید. اگر خودتان فرصت نوشتن مطالبی را ندارید می توانید از نویسندگان دیگر برای استفاده از مقالات آنها اجازه بگیرید.

درس شماره :  143

بهترین استفاده از اطلاعات بایگانی شده

با تهیه یک کتاب الکترونیکی از مطالب قبلی سایت خود، بهترین استفاده را از آنها ببرید. به جای اینکه مطالب بایگانی شده سایت خود را بلا استفاده نگه دارید، آنها را بازیابی کرده و دوباره استفاده کنید. تحقیقات نشان داده، معمولاً تعداد دانلودها و مطالعه چنین مطالبی در کتابهای الکترونیکی، بسیار بیشتر از مطالعه همان مطالب در سایت است!

درس شماره :  144

راههای تحریک به دانلود

خود میتوانید از روشهای مختلفی استفاده نمایید. تعدادی از این روشها عبارتند از :

- تهیه و نمایش یک جلد زیبا برای کتاب الکترونیکی

- استفاده از یک نام مناسب و تحریک کننده

- برشمردن مزایا و ذکر نتایج حاصل از مطالعه آن

- نوشتن خلاصه ای از مطالب کتاب الکترونیکی

درس شماره :  145

مطالب آموزنده

انتخاب مطالب آموزنده، برای کتاب الکترونیکی بسیار مهم است. چراکه شما علاوه بر افزایش ترافیک سایت خود برای کسب درآمد بیشتر، رسالتهای دیگری نیز بر عهده دارید.

درس شماره :  146

تشریک مساعی

با صاحبان سایر کسب و کارها برای تهیه اطلاعات مورد نیاز کتابهای الکترونیکی خود تشریک مساعی کنید. به عنوان مثال اگر شما به فروش کتابها و دوره هایی در مورد بازاریابی اشتغال دارید، حتماً از شرکتهایی که در زمینه بازاریابی مشاوره می دهند، برای تهیه محتوای کتاب الکترونیکی خود استفاده نمایید. این همکاری دوجانبه برای هر دو طرف مفید خواهد بود.