1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00

نکات استفاده از کتابهای الکترونیکی-بخش 2
درس شماره :  118

فروش فضای تبلیغاتی

یکی از مهمترین کاربردهای کتابهای الکترونیکی امکان تبلیغات در آن است. اگر فکر می کنید کتاب شما را کاربران زیادی دانلود خواهند کرد، می توانید فضای تبلیغاتی آن را به سایت ها یا شرکت های دیگر بفروشید.

 

درس شماره :  119

خلاصه ای از كتاب اصلی

می توانید خلاصه ای از یک کتاب چاپی را در یک کتاب الکترونیکی قرار داده و منتشر کنید. همچنین اگر یک کتاب الکترونیکی غیر رایگان تهیه کرده اید، تهیه یک نسخه رایگان به صورت خلاصه برای اطلاع خوانندگان از محتوای کتاب، می تواند میزان فروش کتاب الکترونیکی اصلی را افزایش دهد.

درس شماره :  120

دقت در طراحی

هنگام طراحی کتاب الکترونیکی خود نهایت دقت را به کار ببرید. برای طراحی یک کتاب الکترونیکی باید تمامی قوانینی که برای طراحی یک سایت در بخش های قبلی ذکر شد را رعایت کنید. استفاده صحیح از رنگها، فونت و گرافیک اهمیت زیادی دارد.

درس شماره :  121

همخوانی با سایت

یکی از مسائلی که در هنگام طراحی یک کتاب الکترونیکی باید رعایت کنید این است که کتاب الکترونیکی شما با سایتتان همخوانی داشته باشد؛ به گونه ای که اگر کسی کتاب الکترونیکی شما را ببیند بلافاصله به یاد سایت شما بیفتد. استفاده از لوگو و گرافیک سایت خود را در کتاب الکترونیکی فراموش نکنید.

درس شماره :  122

تمایز شما با رقبا

یک کتاب الکترونیکی می تواند وجه تمایز شما با رقبایتان باشد. بنابر تحقیقات آماری، نسبت سایتهایی که کتاب الکترونیکی در سایت خود ارائه می دهند کمتر از سایت هایی است که این کار را انجام نمیدهند. بنابراین شما می توانید با انجام این کار یک گام از رقبایتان جلو بیفتید.

درس شماره :  123

مشتریان، چشم انتظار سود

مشتریان همیشه به دنبال سود در معامله هستند. آنها از این اینکه خرید خوبی انجام داده اند ابراز رضایت و خرسندی میکنند. با دادن کتابهای الکترونیکی به مشتریان خود، آنها را راضی نگه دارید.

درس شماره :  124

دعوت به عمل

همواره در کتاب الکترونیکی خود، خواننده را دعوت به یک عمل خاص نمایید. این کار می تواند پر کردن و ارسال یک فرم، مشاهده یک بخش خاص در سایت شما، دریافت نسخه جدید کتاب الکترونیکی و مانند اینها باشد.

درس شماره :  125

فصل بندی مناسب

چنانچه مطالب زیادی برای نوشتن در کتاب الکترونیکی خود دارید آنها را فصل بندی کنید و به صورتی کاملاً خوانا در اختیار کاربران قرار دهید. همچنین قرار دادن یک صفحه جداگانه تحت عنوان فراموش نکنید.

درس شماره : 126

اطلاعات جدید

همواره سعی کنید مطالبی که در کتاب الکترونیکی خود می نویسید، جدید و به روز باشد. استفاده از مطالبی که تاریخ انقضای آنها گذشته باشد اعتبار شما را زیر سؤال خواهد برد.

درس شماره :  127

عنوان جذاب

برای کتابهای الکترونیکی خود یک عنوان جذاب و چشمگیر انتخاب کنید زیرا اولین چیزی که بیننده را به دانلود کتاب الکترونیکی شما تحریک می کند عنوان آن است. برای انتخاب یک عنوان جذاب میتوانید از عبارتهای زیر استفاده کنید :

- گفتن رازها مثل « رازهای موفقیت در.. »

- بازی اعداد مثل «151 نکته برای... »

- صفات عالی مثل « برترین نکات...  »

- ذکر زمان مثل « آموزش ... در 15 دقیقه»

- دستورالعمل مثل « چگونه ... »