ای سلکت چیست؟
ای سلکت سامانه معرفی، دسته بندی و رتبه بندی سایت های ایرانی است، همچنین ای سلکت با رتبه بندی بیش از 80.000 سایت ایرانی جامع ترین بانک اطلاعاتی سایت های ایرانی می باشد. در الگوریتم ای سلکت علاوه بر پارامترهای استاندارد جهانی پارامترهای دیگر نیز لحاظ شده است که در رتبه بندی تاثیر بسزایی دارند. این پارامترها از نظر دولت جمهوری اسلامی ایران اعتبار یک کسب و کار در فضای آنلاین است و بسیار حائز اهمیت می باشد.

سرویس های دیگر ای سلکت
1- اطلاعات تخصیص داده شده به هر وب سایت
اطلاعات سایت الکسا(Alexa)
اطلاعات سایت گوگل(Google)
اطلاعات سایت موز(MOZ)
اطلاعات سایت سیمیلاروب(Similarweb) - هم اکنون ویژه 10 سایت برتر در ای سلکت می باشد.
اطلاعات تکمیلی از سایت ها :
- بررسی وضعیت نماد اعتماد الکترونیکی وزارت صنعت معدن و تجارت
- نمایش وضعیت تک ستاره یا دو ستاره بودن نماد اعتماد
- بررسی وضعیت نماد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
- نمایش کد شامد مرکز رسانه های دیجیتال - بزودی 
- نمایش دسته بندی ثبت شده در مرکز رسانه های دیجیتال 
- نمایش وضعیت طلایی یا نقره ای بودن نماد ساماندهی 
- نوع شخصیت حقیقی/حقوقی
- داشتن گواهی SSL
- نظرات کاربران
- تعداد لایک های کاربران
- دسته بندی موضوعی
- اطلاعات تماس کسب و کارها
 2- دسترسی به سایت پربازدید ایران از نظر رتبه بندی سایت الکسا
3- دسترسی به بیش از 50.000 سایت ایرانی دارای نماد ساماندهی مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد

اهمیت سرویس ای سلکت
الکسا نامی آشنا برای کاربران اینترنتی در سراسر دنیا است که برای اطلاع از میزان محبوبیت و میزان بازدیدکننده سایت­ها و وبلاگ­های مورد نظر خود، به آن رجوع می­ کنند و به راحتی به رتبه جهانی و کشوری آنها دست می­یابند. همچنین، رتبه و میزان محبوبیت سایت­ها می­تواند به لحاظ تجاری نیز هم برای صاحبان آن سایت و هم شرکت­ها یا افرادی که به دنبال تبلیغات محصولات یا فعالیت خود هستند، مفید باشد.
در ایران نیز تاکنون رتبه­ هایی که از سایت­های مختلف و میزان محبوبیت آنها اعلام شده و می­شود، همگی براساس آمارهای ارائه شده در الکسا بوده است.
اما گاهاً، پیش می ­آید که برخی سایت­ ها ارائه شده در الکسا با برخی معیارهای در نظر گرفته شده برای فعالیت آن سایت­ در یک کشور انطباق ندارد.
بنابراین، از آنجا فعالیت وبگاه­ها و وبسایت­ ها منطبق با قوانین و معیارهای داخلی هر کشوری علاوه بر رعایت معیارهای جهانی، یکی از ضروریات جلب اعتماد عمومی به فعالیت این قبیل فعالی ت­ها به خصوص کسب و کارهای اینترنتی است، در نظر گرفتن این معیارها در رتبه­ بندی سایت­ها حوزه­ های مختلف می­ تواند اعتماد بیشتری را برای استفاده از خدمات آنها در جامعه ایجاد نماید.
در واقع، ایجاد یک سامانه رتبه­ بندی داخلی علاوه بر رتبه ­بندی ­های خارجی که از وب­سایت­ها انجام م ی­گیرد، می­تواند به کمک کاربران در ایجاد اعتماد و انتخاب صحیح وب­سایت ­های مورد نظر خود بیاید. در واقع، از آنجا که معیارهایی مانند داشتن نماد اعتماد الکترونیکی وزارت صنعت معدن و تجارت، دارا بودن نماد ساماندهی وزارت ارشاد، حقوقی بودن و .. که از نظر دولت جمهوری اسلامی ایران اعتبار یک کسب و کار در فضای آنلاین است در سایت های­های مرجع خارجی مورد نظر قرار نمی­ گیرد و از طرفی این معیارها برای کاربران ایرانی جهت انتخاب صحیح و مطمئن بسیار مهم هستند.

نتیجه سامانه ی ای سلکت چیست؟
1- ارائه اطلاعات جامع و کاربردی بصورت یکپارچه جهت افزایش اطلاعات کاربران و وبمسترهای ایرانی
2- رتبه بندی سایت ها بر اساس پارامترهای جهانی و ایرانی
3- ایجاد حس رقابت میان سایت ها و پیشرفت سطح سایت های ایرانی
4- مقایسه سایت های ایرانی - بزودی
5-دریافت اطلاعات تحلیلی - بزودی
6- ورودی موثر برای وب سایت ها