معرفی سامانه رتبه‌بندی ایسلکت

ایسلکت اولین سامانه رتبه بندی سایت های ایرانی است، در الگوریتم ایسلکت علاوه بر پارامترهای استاندارد جهانی، با تلاش جوانان و متخصصان دانشگاهی شاخص های دیگری نیز لحاظ شده است که در رتبه بندی سایت ها تاثیر بسزایی دارند.این پارامترها در دو بخش پارامترهای عمومی و پارامترهای اختصاصی بر اساس دسته بندی موضوعی به گونه ای طراحی و ایجاد شده است که علاوه بر کمک به صاحبان وب سایت ها جهت توسعه کسب و کار خود، برای کاربران ایرانی یک راهنمای قابل اعتماد جهت انتخاب سایت های با کیفیت ایرانی می باشد.

 

اهمیت سامانه ایسلکت در مقایسه با نمونه‌های بین‌المللی

الکسا نامی آشنا برای کاربران اینترنتی در سراسر دنیا است که برای اطلاع از میزان محبوبیت و میزان بازدیدکننده سایت ها مورد نظر خود، به آن رجوع می کنند و به راحتی به رتبه جهانی و کشوری آنها دست می یابند. همچنین، رتبه و میزان محبوبیت سایت ها می تواند به لحاظ تجاری نیز هم برای صاحبان آن سایت و هم شرکت ها یا افرادی که به دنبال تبلیغات محصولات یا فعالیت خود هستند، مفید باشد.

در ایران نیز تاکنون رتبه هایی که از سایت های مختلف و میزان محبوبیت آنها اعلام شده و می‌شود، همگی بر اساس آمارهای ارائه شده در الکسا بوده است. اما گاهاً، پیش می آید که برخی سایت های ارائه شده در الکسا با برخی معیارهای در نظر گرفته شده برای فعالیت آن سایت در یک کشور انطباق ندارد. بنابراین، از آنجا فعالیت سایت ها منطبق با قوانین و معیارهای داخلی هر کشوری علاوه بر رعایت معیارهای جهانی، یکی از ضروریات جلب اعتماد عمومی به فعالیت این قبیل فعالیت ها به خصوص کسب و کارهای اینترنتی است، در نظر گرفتن این معیارها در رتبه بندی سایت های حوزه های مختلف می تواند اعتماد بیشتری را برای استفاده از خدمات آنها در جامعه ایجاد نماید.

 ایجاد یک سامانه رتبه بندی داخلی علاوه بر رتبه بندی های خارجی که از وب سایت ها انجام می گیرد، می تواند به کمک کاربران در ایجاد اعتماد و انتخاب صحیح وب سایت های مورد نظر خود بیاید. در واقع، معیارهایی مانند داشتن نماد اعتماد الکترونیکی وزارت صنعت معدن و تجارت، دارا بودن نماد ساماندهی وزارت ارشاد، دانش بنیان بودن، ای رسانه و حقوقی بودن و .. که از نظر دولت جمهوری اسلامی ایران اعتبار یک کسب و کار در فضای آنلاین است، در سایت های مرجع خارجی مورد نظر قرار نمی گیرد و از طرفی این معیارها برای کاربران ایرانی جهت انتخاب صحیح و مطمئن بسیار مهم هستند.

 

ایسلکت چه اهدافی را دنبال می کند؟

1- رتبه‌بندی سایت‌های ایرانی بر اساس شاخص‌های ایرانی و جهانی

2- ارائه ابزارها، اطلاعات و گزارشات تحلیلی به مدیران سایت‌ها، صاحبان کسب و کارها، سرمایه گذاران

3- ایجاد حس رقابت سالم میان سایت‌های ایرانی و به تبع آن، افزایش سطح ارائه خدمات‌رسانی سایت‌های ایرانی

4- افزایش سطح رضایتمندی کاربران ایرانی

 

افتخارات ایسلکت

حضور در 10 استارتاپ برتر اولین استارتاپ دمو فن بازار ملی ایران وابسته به پارک علمی و فناوری پردیس - 1395

حضور در الکام استارز و دریافت لوح تقدیر از سازمان نظام صنفی رایانه کشور - 1395 و 1396

همکاری با مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد مبنی بر رتبه‌بندی سایت‌های دارای نماد ساماندهی- مرداد 1397

همکاری با انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی جهت برگزاری جشنواره وب و موبایل ایران - شهریور 1397

همکاری با مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت،معدن و تجارت - خرداد 1398

 

 

ایسلکت در رسانه ها

 

خبرگزاری صدا و سیما
پایگاه خبری وب سایت های ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
آی چیزها
مرکز فاوا