ایسلکت چیست؟
ایسلکت سامانه رتبه بندی، دسته بندی، نظرات و امتیازات برای سایت های ایرانی است.
ایسلکت با رتبه بندی بیش از 70.000 سایت فعال ایرانی جامع ترین بانک اطلاعاتی سایت های ایرانی می باشد.
 
اهمیت سرویس ایسلکت
الکسا نامی آشنا برای کاربران اینترنتی در سراسر دنیا است که برای اطلاع از میزان محبوبیت و میزان بازدیدکننده سایت­ها و وبلاگ­های مورد نظر خود، به آن رجوع می­ کنند و به راحتی به رتبه جهانی و کشوری آنها دست می­یابند. همچنین، رتبه و میزان محبوبیت سایت­ها می­تواند به لحاظ تجاری نیز هم برای صاحبان آن سایت و هم شرکت­ها یا افرادی که به دنبال تبلیغات محصولات یا فعالیت خود هستند، مفید باشد.
در ایران نیز تاکنون رتبه­ هایی که از سایت­های مختلف و میزان محبوبیت آنها اعلام شده و می­شود، همگی براساس آمارهای ارائه شده در الکسا بوده است.

اما گاهاً، پیش می ­آید که برخی سایت­ ها ارائه شده در الکسا با برخی معیارهای در نظر گرفته شده برای فعالیت آن سایت­ در یک کشور انطباق ندارد.

بنابراین، از آنجا فعالیت وبگاه­ها و وبسایت­ ها منطبق با قوانین و معیارهای داخلی هر کشوری علاوه بر رعایت معیارهای جهانی، یکی از ضروریات جلب اعتماد عمومی به فعالیت این قبیل فعالی ت­ها به خصوص کسب و کارهای اینترنتی است، در نظر گرفتن این معیارها در رتبه­ بندی سایت­ها حوزه­ های مختلف می­ تواند اعتماد بیشتری را برای استفاده از خدمات آنها در جامعه ایجاد نماید.
در واقع، ایجاد یک سامانه رتبه­ بندی داخلی علاوه بر رتبه ­بندی ­های خارجی که از وب­سایت­ها انجام م ی­گیرد، می­تواند به کمک کاربران در ایجاد اعتماد و انتخاب صحیح وب­سایت ­های مورد نظر خود بیاید. در واقع، از آنجا که معیارهایی مانند داشتن نماد اعتماد الکترونیکی وزارت صنعت معدن و تجارت، دارا بودن نماد ساماندهی وزارت ارشاد، حقوقی بودن و .. که از نظر دولت جمهوری اسلامی ایران اعتبار یک کسب و کار در فضای آنلاین است در سایت های­ های مرجع خارجی مورد نظر قرار نمی­ گیرد و از طرفی این معیارها برای کاربران ایرانی جهت انتخاب صحیح و مطمئن بسیار مهم هستند.

نتیجه سامانه ی ایسلکت چیست؟
1- ارائه اطلاعات جامع و کاربردی بصورت یکپارچه جهت افزایش اطلاعات کاربران و وبمسترهای ایرانی
2- رتبه بندی سایت ها بر اساس پارامترهای جهانی و ایرانی
3- ایجاد حس رقابت میان سایت ها و پیشرفت سطح سایت های ایرانی
4- مقایسه سایت های ایرانی - بزودی
5-دریافت اطلاعات تحلیلی - بزودی
6- ورودی موثر برای وب سایت ها

ایسلکت در رسانه ها

خبرگزاری صدا و سیما
پایگاه خبری وب سایت های ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
آی چیزها
مرکز فاوا