1- آیا ثبت سایت در ای سلکت برای وب سایت ها هزینه دارد؟
ثبت سایت در ای سلکت به دو صورت می باشد؛ پلن رایگان (Basic) و پلن ویژه (VIP)
*در حال حاضر پلن رایگان(Basic) سایت فعال می باشد.

2- آیا امکان تبلیغ در وب سایت ای سلکت وجود دارد؟
بله؛ مشاهده تعرفه تبلیغات

3- چگونه به عنوان مدیر وب سایت، وب سایت خود را ثبت  کنم؟
مدیران سایت ها از طریق لینک روبرو می توانند اقدام به ثبت درخواست سایت نمایند.

4- وب سایت ای سلکت را چه کسانی تاسیس کرده اند؟
آیا قسمت «درباره ای سلکت» را مطالعه کرده اید؟ برای مطالعه این قسمت 
اینجا را کلیک نمایید.

5- چرا باید در نظر و امتیاز دادن در ای سلکت مشارکت کنیم؟

درحال حاظر بسیاری از سایت ها با استفاده از کد های تقلب و راه کار های غیر قانونی برای به دست آوردن رتبه بهتر الکسا و قرار گرفتن در رتبه های اول جستجوی گوگل تلاش میکنند و از طرف دیگر یکی از بزرگترین دغدغه کابران ایرانی در اینترنت عدم اعتماد می باشد؛ بی اعتمادی به سایت هایی که ارائه کننده خدمات/محصولات و محتوا هستند.

این عدم اعتماد ناشی از :
تجربه ناخوشایند
از دست دادن پول
پشتیانی ضعیف
عدم پاسخگویی مناسب
به سرقت رفتن اطلاعات کاربری و مالی
دریافت محتواهای زرد و اطلاعات اشتباه
و بسیاری موارد دیگر می باشد.

چرا به سرویس ای سلکت نیاز داریم؟
برای پاسخ به این سوال ابتدا با دو سایت الکسا و گوگل و نحوه عملکرد آنها بیشتر آشنا شویم:

سایت الکساالکسا (Alexa) عنوان سرویسی است وابسته به سایت amazon.com که در آدرس Alexa.com ارائه می شود، هدف از این سرویس رتبه بندی پایگاه های اینترنتی از نظر تعداد بازدیدکننده (ترافیک بازدیدها) می باشد که با در نظر گرفتن یک سری معیار های محاسباتی و آماری، نهایتا سایت های مختلف را به لحاظ میزان دیده شدن صفحات آنها، رتبه بندی می کند.

اهمیت و دقت رتبه بندی الکسا (Alexa)

اما چرا رتبه الکسا برای مدیران سایت ها اهمیت زیادی دارد و آیا اساسا این رتبه بندی دقیق است؟ واقعیت این است که آمار این سرویس لزوما دقیق و کاملا براساس واقعیت نیست و تا حدودی مبتنی بر محاسباتی فرضی و احتمالی است، چرا که منبع اصلی جمع آوری اطلاعات الکسا و در واقع پشتوانه آن، نوار ابزار یا تولباری (Alexa Toolbar) است که در مرورگر بازدیدکنندگان در سرتاسر دنیا نصب می شود، به فرض ممکن است اکثر کاربران پایگاهی بدون نصب تولبار از آن دیدن کنند و در مقابل سایتی دیگر به دلیل نوع فعالیتش بازدیدکننده های خاصی داشته باشد که تولبار الکسا را، اکثر آنها نصب کرده باشند (معمولا وبسایت هایی که بازدیدکننده هایشان از تجربه کافی در فعالیت های وب برخوردارند، رتبه الکسای بهتری نسبت به سایت های دیگر ولی با بازدید مشابه دارند)؛ اما با وجود همه ی این تفاسیر نباید سایت الکسا و رتبه آن را آنقدرها هم دست کم گرفت! خواسته یا ناخواسته، رتبه الکسا جای خود را بین کاربران باز کرده و اهمیتی نسبی در عرصه وب و مخصوصا تجارت الکترونیک پیدا کرده است.

سایت گوگلروش كار موتور جستجو گوگل

وقتي جستجويي در يك موتور جستجوگر انجام و نتايج جستجو ارايه مي شود، كاربران در واقع نتيجه كار بخش هاي متفاوت موتور جستجوگر را مي بينند. موتور جستجوگر قبلا” پايگاه داده اش را آماده كرده است و اين گونه نيست كه درست در همان لحظه جستجو، تمام وب را بگردد. 

بسياري از خود مي پرسند كه چگونه ممكن است گوگل در كمتر از يك ثانيه تمام سايت هاي وب را بگردد و ميليون ها صفحه را در نتايج جستجوي خود ارايه كند؟گوگل و هيچ موتور جستجوگر ديگري توانايي انجام اين كار را ندارند. گوگل و تمام موتورهای جستجوی دیگر در زمان پاسخ گويي به جستجوهاي كاربران، تنها در پايگاه داده اي كه در اختيار دارند به جستجو مي پردازند و نه در وب! موتور جستجوگر به كمك بخش هاي متفاوت خود، اطلاعات مورد نياز را قبلا” جمع آوري، تجزيه و تحليل مي كند، آنرا در پايگاه داده اش ذخيره مي نمايد و به هنگام جستجوي كاربر تنها در همين پايگاه داده ميگردد.


با توجه به مطالب فوق، ضمن احترام به دو سایت الکسا و گوگل و اعلام کاربردی بودن آنها اما بنظر می رسد نتایج مورد نظر 100% صحیح نمی باشد.
ای سلکت با تلفیق عملکرد این دو سایت و اعمال پارامترهای اساسی و بومی ایرانی مانند داشتن مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح برای سایت های ایرانی؛ حقیقی یا حقوقی بودن،پشتیبانی و غیره اقدام به طراحی یک الگوریتم اختصاصی نموده است، علاوه بر این الگوریتم، یک تیم متخصص جهت نظارت و ممیزی بر انتخاب سایت های درخواست کننده در ای سلکت می نمایند. 

نتیجه حاصل از سرویس ای سلکت چیست؟

1- رتبه بندی سایت ها بر اساس پارامترهای ذکر شده و نظرات و امتیازات کاربران
2- ایجاد اولین مرجع جهت راهنمایی کاربران ایرانی در انتخاب صحیح سایت های ایرانی و جلوگیری از سوء استفاده سایت های سودجو
3- ایجاد حس رقابت میان سایت ها و پیشرفت سطح سایت های ایرانی
4- ایجاد اطمینان خاطر برای کاربران
5- جستجو کاربران نسبت به نیاز خود، در میان سایت معتبر رتبه بندی شده !


جهت پرسش سوالات خود می توانید در فرم تماس از بخش ارتباط با ما سوال خود را مطرح نموده تا پاسخ  برای شما ارسال شود.